Валенсия набута 4 гола на Иванков, Николай Михайлов с равен срещу Интер

Валенсия набута 4 гола на Иванков, Николай Михайлов с равен срещу Интер Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов и холандският първенец Твенте направиха 2:2 с еврошампиона Интер в мач от Група “А” на Шампионската лига. Това бе дебютът на тима от Енсхеде в турнира.
Попадения на Луизао и Оскар Кардосо донесоха на Бенфика успеха с 2:0 над дебютанта в турнира Апоел (Тел Авив). По този начин лисабонските “орли” записаха победен старт в Група “В” на Шампионската лига. Датският шампион Копенхаген започна изненадващ успех участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига, след победа с 1:0 над руския шампион Рубин (Казан). Единственото попадение в двубоя отбеляза тъмнокожият нападател на датчаните Дам Н'Дойе в 87-ата минута на срещата с първия удар в очертанията на вратата на гостите. Играчите на Курбан Бердяев бяха по-активни през почти цялата среща, но въпреки това не можаха да вземат дори точка от визитата си на "Паркен Стадион". Полуфиналистът от миналогодишното издание на Шампионската лига Лион спечели важни три точки на старта. Французите победиха Шалке с 1:0 на "Стад Жерлан". Единственото попадение реализира Мичел Бащош в 21-ата минута. На стадион „Ататюрк” в Бурса мачът започна добре за домакините, които сякаш не бяха стъписани от дебюта си в лигата на богатите и стартираха мача с леко предимство. Постепенно обаче по-опитният отбор на Валенсия наложи своето темпо и стигна до първи гол, за който сериозна вина имаше и Димитър Иванков. В 16-та минута Тино Коща бе оставен необезпокояван и от над 20 метра стреля към българския вратар. Топката бе в обсега на Иванков, но той сякаш се подхлъзна и не можа да се намеси.

В края на първото полувреме Коща стреля в гредата, а при добавката с глава Адурис реализира за 2:0. В 68-та минута резултатът вече бе класически. Отбраната на Бурса колективно подари топката на Пабло Ернандес, който с лек, но изненадващ удар вкара във вратата на Иванков.

8 минути по-късно Роберто Солдадо оформи крайното 4:0, след като остана сам срещу Иванков при контраатака и стреля под тялото му.

Така след първите мачове Валенсия оглави класирането с 3 точки, пред Юнайтед и Рейджърс с по 1 и Бурса с 0.

Твенте – Интер 2:2
0:1 Уесли Снайдер (13), 1:1 Тео Янсен (20), 2:1 Диего Милито (30-автогол), 2:2 Самуел Ето'о (41)

Твенте: 13.Николай Михайлов, 15.Роберто Росалес, 4.Петер Висгерхоф, 19.Дъглас, 33.Дуайт Тиендали, 6.Воут Брама, 9.Луук де Йонг, 8.Тео Янсен, 10.Бриан Руис, 21.Марк Янко (77-11.Емир Байрами), 22.Насер Шадли (88-7.Дени Ландзаат)

Интер: 1.Жулио Сезар, 13.Майкон, 6.Лусио, 25.Валтер Самуел, 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо, 10.Уесли Снайдер, 17.Макдоналд Марига, 9.Самуел Ето’о, 22.Диего Милито (87-11.Съли Мунтари), 27.Горан Пандев (61-29.Филипе Кутиньо)

Енсхеде, “Де Гролш Весте”
Съдия: Педро Проенса (Пор)
Жълти картони: Дъглас (Твенте); Майкон (Интер)

ГРУПА “С”
Манчестър Юнайтед – Рейнджърс 0:0

Бурсаспор – Валенсия 0:4
0:1 Тино Коста (16), 0:2 Ариц Адурис (40), 0:3 Пабло Ернандес (68), 0:4 Роберто Солдадо (76)

Бурсаспор: 27.Димитър Иванков, 21.Али Тандоган, 4.Йомер Ердоган, 55.Милан Степанов, 3.Гьокчек Ведерсон, 10.Волкан Сен, 5.Хюсеин Чимшир (60-22.Тургай Бахадир), 7.Федерико Инсуа, 25.Иван Ергич (77-13.Густав Свенсон), 20.Йозан Ипек, 29.Леонел Нунес (60-9.Серджан Йълдъръм)

Валенсия: 1.Сесар Санчес, 2.Бруно Салтор, 4.Давид Наваро, 20.Рикардо Коща, 22.Жереми Матийо, 7.Хоакин, 5.Мехмет Топал, 8.Алехандро Домингес (77-10.Хуан Мата), 24.Тино Коста (81-18.Мануел Фернандес), 19.Пабло Ернандес, 11.Ариц Адурис (73-9.Роберто Солдадо)

Вердер – Тотнъм 2:2
0:1 Петри Пасанен (12-автогол), 0:2 Питър Крауч (18), 1:2 Уго Алмейда (43), 2:2 Марко Марин (47)

<< върни се назад     15 септември 2010   13:56