Спортинг (Лисабон) победи Лил с 2:1, всички крайни резултати от срещите в Лига Европа

Спортинг (Лисабон) победи Лил с 2:1, всички крайни резултати от срещите в Лига Европа Португалският Спортинг (Лисабон) победи френския с 2:1 като гост Лил в мач от групата на Левски в от турнира Лига Европа.Съставът на Спортинг откри резултата още в 11-ата минута с гол на Вукчевич, след асистенция на Андре Сантос.
В 34-ата минута след центриране от страна на Абел, Елдер Пощига намери топката с глава в наказателното поле и наказа вратаря на домакините Микаел Ландру. Така завърши първото полувреме.През втората част французите вдигнаха оборотите и върнаха попадение дело на Фрау в 57-ата минута, но само за това им стигнаха силите.

Завършиха двубоите от турнира Лига Европа. Ето и резултатите:

Група „А”
Ред Бул Залцбург – Манчестър Сити 0:2 (Силва 8, Жо 63)
Ювентус – Лех Познан 3:3 (Рудневс – дузпа 14, 30, 90, Киелини 45, 50, Дел Пиеро 68 Ю)

Група „В”
Арис – Атлетико Мадрид 1:0 (Хавито 59)
Байер Леверкузен – Розенборг 4:0 (Хелмес 4, 58, 61, Рейнартц 38)

Група „С”
Лил – Спортинг Лисабон 1:2 (Вукчевич 11, Пощига 34 С, Фрау 57 Л)
Левски – Гент 3:2 (Азофейфа 23 Г, Жоазиньо 43 Л, Сулер 48 Г, Дембеле 60, Грийн 84 Л)

Група „D”
Динамо Загреб – Виляреал 2:0 (Рукавина 18, Самир 80)
Брюж – ПАОК 1:1 (Куемаха 61 Б, Малезас 78 П)

Група „Е”
АЗ Алкмаар – Шериф Тираспол 2:1 (Гудмунсон 14 А, Морено – автогол 68 Ш, Джалиенс 83 А)
Динамо Киев – БАТЕ Борисов 2:2 (Родионов 3 Б, Милевски 34 Д Еременко 44 Д, Нехалчик 54 Б )

Група „F”
Спарта Прага – Палермо 3:2 (Уилфрид 17 С, Макароне 38 П, Кладрубски 68, Кадлец 75 С, Ернандес 83 П)
Лозана – ЦСКА Москва 0:3 (Лов 22, 80 - дузпа, Игнашиевич 68, )