Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2,с три гола на Бербатов

Митко счупи британски рекорд

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2,с три гола на Бербатов Изиграха се последните три срещи от програмата в 5-ия кръг на английската Висша лига. В дербито на кръга, Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2 след хеттрик на Димитър Бербатов. Българинът откри с глава след ъглов удар в 42-та минута. Така, двата отбора се оттеглиха на почивка на стадион „Олд Трафорд” при резултат 1:0. в 59-та минута, Митко спря отлично топката с гръб към вратата, и пазен от защитник на съперника изпълни страхотна задна ножица за да прати топката в горния ъгъл на вратата на Рейна. Ливърпул направи почти немислимото, за да се върне в мача след два гола на Стивън Джерард от дузпа (64) и пряк свободен удар (70). В 84-та минута, отново дойде времето на Бербатов. Отново с глава, след като бе пазен от защитник, българина успя да насочи топката в долния ъгъл на вратата за 3:2. Пред оваците на препълнения „Олд Трафорд”, героят за Юнайтед напусна играта в 88-та минута.С хетрика си Митко счупи британски рекорд отпреди 60 години в мегасблъсъка между Манчестър и Ливърпул.Манчестър Юнайтед се изкачи на втората позиция, наравно по точки с Арсенал, докато Ливърпул остана само с 5 точки от също толкова мача Челси запази лидерството си след убедителна победа с 4:0 над новака Блякпул.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 3:2
1:0 Димитър Бербатов (42), 2:0 Димитър Бербатов (59), 2:1 Стивън Джерард (64-дузпа), 2:2 Стивън Джерард (70), 3:2 Димитър Бербатов (84)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 23.Джони Еванс, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 18.Пол Скоулс, 24.Дарън Флетчър, 11.Райън Гигс (82-27.Федерико Македа), 17.Нани (88-28.Дарън Гибсън), 10.Уейн Рууни, 9.Димитър Бербатов (88-8.Андерсон)
Резерви: 29.Томас Кушчак, 6.Уес Браун, 12.Крис Смолинг, 8.Андерсон, 28.Дарън Гибсън, 7.Майкъл Оуен, 27.Федерико Македа
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

ЛИВЪРПУЛ: 25.Хосе Рейна, 3.Пол Кончески (81-6.Даниел Агер), 23.Джейми Карагър, 2.Глен Джонсън, 37.Мартин Шкъртел, 4.Раул Мейрелеш (79-14.Милан Йованович), 8.Стивън Джерард, 10.Джо Коул, 17.Макси Родригес (62-24.Давид Нгог), 28.Кристиян Поулсен, 9.Фернандо Торес
Резерви: 1.Брад Джоунс, 5.Даниел Агер, 16.Сотириос Киргиакос, 14.Милан Йованович, 19.Райън Бабел, 21.Лукас Лейва, 24.Давид Нгог
Мениджър: Рафаел Бенитес