Малага победи Осасуна в спектакъл

Виляреал преследва Барса

Отборът на Малага победи Осасуна с 4:2 в голов трилър разигран през второто полувреме.
През втората част Млага набързо взе комфортна преднина от два гола. Първо Апоньо от дузпа откри резултата в 57-ата минута, а само пет по-късно Баха удвои с глава след чудесно центриране на Адриан. Гостите обаче изненадващо възстановиха равенството в рамките на две минути в 80-ата и 81-ата. Първо Некунам вкара с глава след центриране на Делпорте от ляво. Веднага след това почти по идентичен начин Фланьо след центриране от корнер изравни.Играчите на Малага обаче стреснати от това развитие се хвърлиха в атака и в 84-ата минута Луке напредна необезпокояван в половината на Осасуна и с невероятен диагонален удар отново даде прднина на своя тим. В последната 90-а минута Елисеу бе изпуснат от отбраната на гостите и с мощен удар оформи крайното 4:2.

МАЛАГА: Гойтиа, Куадрадо, Гамес, Уелигтон, Апоньо, Дуда (Вердес 76), Анхел, Калеха, Елисеу, Баха (Лоло 85), Адриан (Луке 65)

ОСАСУНА: Рикардо, Фланьо, Серхио, Некунам, Азпликуета, Хуанфран (Кике Сола 63), Санхурхо, Плашил, Пунял (Вадош 75), Шоджаел, Портийо (Делпорте 75)

Жълти картони: Гамес, Куадрадо, Дуда, Елисеу (М); Пунял, Хуанфран, Санхурхо (О)

Виляреал победи Рекреативо като гост с 2:0 и излезе на второ място в испанската Примера. Головете за "Жълтата подводница" вкараха Касоруа в 26-та и Ибагаса в 44-та минута. Адриан от дузпа в 83-та минута намали за домакините.С успеха си Виляреал изпревари Реал Мадрид с 2 точки и е на 4 от лидера Барселона.