Матеус дебютира с победа над Уелс

Матеус дебютира с победа над Уелс България победи Уелс с 1:0 в дебюта на Лотар Матеус като селекционер на „лъвовете”. Със спечелените три точки нашите запазиха шансовете си за класиране на Евро 2012.
В Кардиф Ивелин Попов донесе успеха за България с гол в началото на второто полувреме. Първата част премина равностойно, но след почивката гостите нанесоха своя удар и заслужено взеха трите точки.През първото полувреме домакините създадоха по-опасните шансове за гол. България се отчете с два удара на Мартин Петров, които обаче не затрудниха вратаря Хенеси.Още в 8-та минута Крис Гънтър с диагонален удар от наказателното поле стреля на сантиметри от вратата на Ники Михайлов. Малко след това Ивелин Попов подаде към крилото на Болтън, чийто удар бе избит в корнер.
В 33-та минута Валентин Илиев получи неприятна травма на крака при приземяването си след борба за висока топка. Бранителят на Университатя Крайова бе изнесен на носилка, а на негово място в игра влезе Павел Виданов.
Най-опасното положение за първата част бе в 45-та минута, когато след центриране отляво, Морисън се извиси над българската отбрана и стреля опасно към вратата на Михайлов, който майсторски изби.

Уелс: Хенеси, Гънтър, Д.Колинс, Уилямс (к), Дж.Колинс, Рикетс, Едуърдс, Воън, Морисън, Ледли, Бейл.

Резерви: Мъхил, Блейк, Рибейро, Кинг, Крофтс, Робсън-Кану, Чърч

България: Михайлов, Бодуров, Илиев, Иванов, Занев, Ст.Петров, Георгиев, Попов, М.Петров, Пеев, Макриев

Резерви: Стоянов, Виданов, Ангелов, Янков, Рангелов, Домовчийски, Димитров