Младежите победиха Гана

Младежите победиха Гана Младежките национали на България най-после стигнаха до успех над престижен съперник през 2010 г. Възпитаниците на Михаил Мадански победиха с 2:1 Гана, който миналата година стана световен шампион до 20 г. на първенството в Египет.
И двете попадения за успеха отбеляза нападателят на Литекс Момчил Цветанов. Той се разписа в 3-ата и 29-ата минути, а между неговите голове се разписа и Абубакар от африканците. Цветанов откри резултата след само три минути игра, възползвайки се от асистенция на Мартин Тошев. Абубакар изравни след добавка на удар, отразил се първоначално в напречната греда на вратаря Стефано Кунчев от Славия. Малко след това и изстрел на капитана на младежите Александър Цветков срещна гредата, но нямаше кой да добави топката в мрежата. В 29-ата минута обаче Цветанов отбеляза втория си гол и донесе успеха. Шутът му отдясно на наказателното поле срещна гредата, но влезе в мрежата на ганайците за 2:1. Този резултат се запази и до края на мача, въпреки че момчетата на Михаил Мадански имаха много възможности да отбележат и трето попадение. Мартин Тошев на два пъти, както и влезлият като резерва Симеон Мечев имаха шансове да се разпишат, но не бяха точни. Други две резерви - Александър Киров и Иван Вълчанов - също можеха да отбележат, но не успяха.
Така този успех се оказа първият над по-сериозен съперник за България през тази година. Другите бяха над тимове като Сиера Леоне и Чавдар Етрополе в контроли.