Удинезе би Динамо ,на точка от класиране

НЕК обърна Спартак в Москва, в края

Удинезе победи с 2:1 Динамо Загреб и си осигури класиране на 1/16 финалите за Купата на УЕФА. Това е трета поредна победа за италианците, които преди това надвиха Тотнъм и Спартак Москва. В последния кръг срещу НЕК Ниймеген, Удинезе се нуждае от равен, за да си осигури първото място.
Единствено Тотнъм може да изпревари италианците. Първото място в групите гарантира по-лек жребий. По този начин се изягват отпадналите осем отбора от Шампионската лига.Фабио Куалиарела откри резултата срещу Динамо още в 5-ата минута. Той се възползва от асистенция на Антонио ди Натале. Кристиян Ободо осигури трите точки с втори гол след почивката. Нигериецът вкара с мощен удар. Хърватите също успяха да се разпишат в 92-ата минута. Голът вкара Игор Бишчан с глава. Мачът не мина спокойно. Хърватските фенове създадоха много проблеми на полицията. Карабинерите задържаха най-малко 10 от тях. Повечето хървати бяха пияни и създаваха проблеми на жителите. Един хърватин се хвърли от балкон и бе откаран в болница, но без опасност за живота.

Холандският НЕК Ниймеген надигра Спартак (Москва) в гостуване в руската столица и спечели с 2:1. Руснаците поведоха с бърз гол. Сергей Ковалчук изведе „червено-белите" напред в 3-ата минута и вдигна на крака публиката „Лужники". Голмайсторът завърши акция в наказателното поле на съперника. След попадението гостите обаче не се стреснаха и постепенно овладяха инициативата. Холандците задържаха кълбото в свой контрол, а възпитаниците на Михаел Лаудруп необяснимо заложиха на защитни действия. Картината не се промени през второто полувреме, когато московчани излязоха повече с мисълта да бранят аванса си, вместо да го повишат. Избраната тактика им изигра лоша шега. Грешен пас на Олег Саенко даде началото на атаката на НЕК, която завърши с изравнителен гол на Ван Бреукелинг в 84-ата минута. Останал сам в наказателното поле на спартаковци нападателят разтресе мрежата зад Плетикоса. Изравняването обърка съвсем домакините и три минути по-късно те допуснаха втори гол във вратата си. Удар на Ласе Шене от средна дистанция покоси целта и смълча „Лужники". Датският рефер Фолкварц даде четири минути добавено време към редовните 90, но играчите на Спартак не бяха способни да отвърнат на удара. Победата е първа за НЕК в Група D и го изкачи на трето място, заради

03 декември 2008   22:00