Манчестър Сити се класира а, Твенте би Шалке

Фантастичен Стандард се подигра и на Сампдория

Манчестър Сити се класира а, Твенте би Шалке Отборът на Стандард (Лиеж) продължава да изненадва всички специалисти с невероятните си игри в европейските турнири. Белгийците подпечатаха класирането си на 1/16 финал в Купата на УЕФА след като спечелиха и третия си двубой в група "С" срещу Сампдория с катгоричното 3:0. Точни за домакините бяха Де Камарго в 23-ата, Онйеву в 35-ата и Йованович в 42-ата минута.Още от първите минути Стандард пое инициативата в срещата без да се притеснява от по-именития си съперник. В 9-ата минута Йованович пропусна да открие резултата след като бе намерен сам на дузпата и стреля над вратата. В 23-ата минута обаче сърбинът развинти прекия си пазач по лявото крило и с центриране намери Де Камарго, за който остана с глава да прати топката в мрежата. Домакините обаче продължиха да нападат и след откриването на резултата и след като пропуснаха няколко положения в 35-ата минута при центриране от корнер Онйеву отново с глава удвои.Едва в края на полувремето Сампдория организира натиск, но това им изигра лоша шега след като в 42-ата минута Йованович открадна една топка, напредна и с мощен удар направи резултата класически.През втората част Сампдория опита да вкара поне почетен гол, но дори и това не бе по силите на гостите. В същото време Стандард имаше още няколко възможности да отбележи още попадения.След този успех белгийците вече имат 9 точки и със сигурност ще завършат на първото място в групата. Сампдория пък остава с 4 и ще трябва да изчака последните мачове преди да стане ясно дали продължава напред.

Стандард - Сампдория1:0 Де Камарго (23) ,2:0 Онйеву (35),3:0 Йованович (42)

СТАНДАРД: Арагон (Де Вриндт 83), Камоцато, Онйеву, Сар, Бонфим, Витсел, Дефур, Горокс, Де Камарго (Никас 72), Йованович (Мангала 88), Мбокани

САМПДОРИЯ: Кастелаци, Кампаняро (Гасталдело 55), Лучини, Ботинели, Станкевичус (Пиери 65), Десена, Делвекио, Франческини, Циглер, Бонацоли, Форнароли (Касано 54)

Група "С"
Стандарт – Сампдория 3:0
Севиля – Партизан 3:0

Манчестър Сити и ПСЖ не успяха да се победят на "Сити ъф Манчестър", с което англичаните се класират напред, докато ПСЖ отпада. Твенте победи Шалке с 2:1 като домакин в турнира за купата на УЕФА в група А.