Тотнъм и Челси завършиха 1:1

Тотнъм и Челси завършиха 1:1 Челси направи нова грешна стъпка към защитата на титлата си, след като завърши наравно 1:1 с тима на Тотнъм. Срещата се игра на стадион „Уайт Харт Лейн” и бе от програмата на 17-ия кръг на английската Висша лига.
Тотнъм и Челси завършиха 1:1. Дидие Дрогба отбеляза гола за гостите и пропусна да донесе победата на Челси, след като не успя да се разпише от дузпа в продължението на срещата.
Шампионите от Челси започнаха по активно срещата, като още в самото начало Анелка стреля опасно към вратата на домакините. Постепенно футболистите на Тотнъм се изнесоха напред и започаха да поглеждат по-често към вратата на съперника. В 15-та минута Дефо подаде на Павлюченко в наказателното поле на Челси, руснакът се измъкна от Тери и с хубав удар откри резултата. В 36-та минута Калу стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри от дясната странична греда на вратата, пазена от Гомес. До края на първото полувреме футболистите на Челси налагаха териториален натиск, но рядко достигаха до голово положение. Второто полувреме започна със силен удар на Дефо, който мина много близо край вратата, пазена от Чех. През втората част Тотнъм отново беше по-опасния отбор. Въпреки това сякаш от нищото Челси изравни резултата в 70-та минута. Дрогба получи дълга топка, преодоля Долсън и с мощен удар вкара топката във вратата на Гомес. В 90-та минута вратарят на домакините събори Калу в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Дрогба застана зад топката, но Гомес успя да избие.

<< върни се назад     12 декември 2010   22:20