Рома обърна Катания с два гола на Марко Бориело,Парма разгроми Ювентус

Рома обърна Катания с два гола на Марко Бориело,Парма разгроми Ювентус Марко Бориело отбеляза два гола за Рома за днешната победа над Катания с 4:2 в мач от 18 кръг на италианската Серия „А”.Катания водеше с 2:1 като гост до началото на второто полувреме, но през втората част „вълците” се наложиха с голове на Бориело и Вучинич (2).
Ювентус загуби първия мач за годината и то у дома. Старата госпожа падна 1:4 от Парма. Това бе първо поражение на Юве от 23 септември насам. Ювентус нямаше загуба в последните 18 официални мача, като от тях 13 бяха в Серия А. Бианконерите паднаха за последно срещу Палермо с 1:3.Два гола за Парма вкара бившия играч на Юве Себастиян Джовинко. По един добавиха Ернан Креспо от дузпа и Вилиани. За Бианконерите точен бе Никола Легроталие. Юве игра почти цял мач с 10 души. Червен картон за ритник без топка получи Фелипе Мело още в 16-ата минута.
Ювентус - Парма 1:4
Рома - Катаня 4:2
Болоня - Фиорентина 1:1
Бреша - Чезена 1:2
Каляри - Милан 0:1
Дженоа - Лацио 0:0
Удинезе - Киево 2:0
Лече - Бари 0:1