Виляреал елиминира Валенсия за Купата на Краля, Бетис чака Барселона

Атлетико (Мадрид) ще се изправи срещу градския си съперник Реал

Виляреал елиминира Валенсия за Купата на Краля, Бетис чака Барселона Отборът на Виляреал се класира за 1/4 - финалите за Купата на краля след 4:2 над Валенсия в среща реванш, играна на "Ел Мадригал". Първият валенсиански сблъсък завърши 0:0. До почивката "прилепите" се виждаха победители, след като водеха с 2:0 с попадения на Банега (5) и Солдадо (22). Голове на Касорла (47), Роси (49-д. и 90) и Марко Рубен (63) обърнаха тотално нещата.Следващият съперник на Виляреал се казва Севиля.Атлетико (Мадрид) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля след равенство 1:1 при гостуването си на Еспаньол. В първия двубой "дюшекчиите" се наложиха с 1:0 благодарение на гола от дузпа на напусналия в посока Бешикташ Шимао Саброса, а днес Серхио Агуеро ги изведе напред в резултата преди почивката и до голяма степен обезсмисли усилията на тима от Барселона. Все пак, Еспаньол успя да избегне поражението на собствен терен и изравни в последната минута. Точен за "папагалчетата" беше Луис Гарсия. На четвъртфиналите Атлетико ще се изправи срещу градския си съперник Реал (Мадрид). Отборът на Жозе Моуриньо размаза с 8:0 Леванте в първия осминафинал и тази вечер му предстои протоколен реванш.
Следващият съперник на тима от Севиля Бетис, който днес се класира за ¼ финалите в турнира за Купата на Краля в Испания, е шампионът Барселона. Парадоксалното в срещата в 1/8 финалите днес бе, че Бетис е лидер във втората дивизия на испанското първенство, а отстрани елитния тим Хетафе от турнира след победа с 3:1 и с общ резултат от двете разменени гостувания 4:3

Алмерия се класира за 1/4-финалите на Купата на Краля, след като в осминафинален реванш се наложи с 4:3 над Майорка като гост. Първият мач между двата тима бе завършил при същия резултат.

Гостите дръпнаха с 4:0 преди почивката, след като Пабло Пиати и Хуан Мануел Ортис вкараха по-два гола. Майорка реализира три гола за 7 минути след 70-ата, като Фернандо Кавенаги се разписа на два пъти, а веднъж точен бе Михаел Перейра./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, КУПА НА КРАЛЯ, 1/8-ФИНАЛНИ РЕВАНШИ
От 5 януари (сряда)
Малага (І) - СЕВИЛЯ (І) 0:3

0:1 Ромарик (51), 0:2 Диего Пероти (65), 0:3 Луиш Фабиано (89)
В първия мач - 5:3 за Севиля
1:0 Алехандро Алфаро (11), 1:1 Хосе Рондон (19), 1:2 Хосе Рондон (26), 2:2 Алваро Негредо (32), 2:3 Куинси Овусу-Абейе (41), 3:3 Ромарик (66), 4:3 Ромарик (81), 5:3 Диего Капел (82)

ДЕПОРТИВО (Ла Коруня)(І) - Кордоба (ІІ) 3:1 след прод.
0:1 Давид Перес Артеага (87), 1:1 Адриан (90-дузпа), 2:1 Адриан (102), 3:1 Адриан (120-дузпа)
В първия мач - 1:1
0:1 Рики (17-д), 1:1 Пепе Диас (70)

Атлетик (Билбао)(І) - БАРСЕЛОНА (І) 1:1

0:1 Ерик Абидал (75), 1:1 Фернандо Йоренте (85)
В първия мач - 0:0

От 6 януари (четвъртък)
Хетафе (І) - БЕТИС (ІІ) 1:3

0:1 Хорхе Молина (56), 0:2 Рубен Кастро Мартин (72), 0:3 Рубен Кастро Мартин (90), 1:3 Франсиско Каскеро (90+2)
В първия мач - 2:1 за Хетафе
0:1 Мику (27), 0:2 Педро Риос (35), 1:2 Хорхе Молина (87-дузпа)

Майорка (І) - Алмерия (І) 3:4

0:1 Пабло Пиати (1), 0:2 Хуан Мануел Ортис (3), 0:3 Хуан Мануел Ортис (34), 0:4 Пабло Пиати (42), 1:4 Фернандо Кавенаги (70), 2:4 Михаел Перейра (76), 3:4 Фернандо Кавенаги (77)
В първия мач - 4:3 за Алмерия
1:0 Хосе Уйоа (7-дузпа), 1:1 Джонатан де Гузман (23), 2:1 Хосе Уйоа (29), 2:2 Виктор (45), 3:2 Калу Уче (66), 4:2 Хосе Уйоа (72), 4:3 Пиер Уебо (88)

Снимки:sport.es и marca.com

<< върни се назад     06 януари 2011   23:59