15 души в ареста след победата на Манчестър Юнайтед над Ливърпул

По този начин Ливърпул записа загуба при дебюта на Кени Далглиш

15 души в ареста след победата на Манчестър Юнайтед над Ливърпул След победата на Манчестър Юнайтед с 1:0 над Ливърпул в двубой от третия кръг на турнира ФА къп, полицията в района е задържала 15 души за нарушаване на обществения ред, съобщават медиите на Острова.Масираното полицейско присъствие по време на срещата и след нея е предотвратило по-големи безредици, като „рискови групи” от двата фенклуба бяха разделени с превантивна цел още преди началото на двубоя.Манчестърската полиция обедини сили с органите на реда от област Мърсисайд и така близо десетте хиляди гостуващи привърженика на Ливърпул бяха безопасно ескортирани към и извън „Олд Трафорд”, съобщиха от районното управлението в Манчестър.
Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха при резултат 1:0 в двубоя между двата тима от третия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация. Мачът е дебютен за завърналия се на мениджърския пост в Ливърпул Кени Далглиш.
През първото полувреме Манчестър Юнайтед поведе в резултата след попадение на Райън Гигс от дузпа във втората минута. Нарушението бе отсъдено след единоборство между Даниел Агер и българския нападател Димитър Бербатов.В 32-ата минута гостите от Ливърпул останаха и с човек по-малко след директния червен картон на капитана Стивън Джерард.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 - Гигс (2)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Томас Кушчак; Рафаел да Силва, Рио Фърдинанд, Джони Еванс (84-Крис Смолинг), Патрис Евра; Дарън Флетчър (63-Андерсон), Майкъл Карик, Райън Гигс, Луиш Карлуш Нани; Хавиер Ернандес (75-Майкъл Оуен), Димитър Бербатов

ЛИВЪРПУЛ: Хосе Мануел Рейна; Мартин Кели, Мартин Шкъртел, Даниел Агер, Фабио Аурелио; Лукаш Лейва, Раул Мейрелеш (60-Джонджо Шелви), Стивън Джерард, Макси Родригес (60-Райън Бабел), Дирк Каут; Фернандо Торес (77-Давид Нго)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Дарън Флетчър, Андерсон (Манчестър Юнайтед)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Стивън Джерард (Ливърпул)
СЪДИЯ: Хауърд Уеб
СТАДИОН: "Олд Трафорд", 74 727 зрители