Футболните дербита в Ливърпул и Бирмингам завършиха с равенства

Футболните дербита в Ливърпул и Бирмингам завършиха с равенства Бирмингамското дерби завърши при равен резултат 1:1. Тимовете на Бирмингам и Астън Вила направиха здрава битка помежду си, а цял мач за гостите игра Стилиян Петров. Бирмингам поведе чрез гол на Джонсън в 49-тата минута, а Вила изравни в 73-тата минута, когато точен бе Колинс
Дербито на Ливърпул между Ливърпул и Евертън на стадион „Анфийлд” завърши при резултат 2:2. Ливърпул поведе с 1:0 с гол на Мейрелеш след двукратен опит за изстрели с глава на футболисти на тима, които бяха избити от вратаря Хауърд. Това е първи гол за футболиста. Евертън изравни резултата след гол на Дистен след разбъркване пред вратата на Рейна при центриране от корнер и удар с глава на играча само 40 секунди след подновяването на играта след първите 45 минути. Това е първи гол за състезателя за отбора му във Висшата лига. За 7 минути Евертън поведе с 2:1 след недоразумение пред вратата на Рейна с гол на Бекфорд и персонални грешки в защита на Кириакус и Мейрелеш. Макси изработи дузпа за Ливърпул след нарушение на вратаря на Евертън Хауърд, а Дир Каут вкара за 2:2 в 68-та минута на двубоя.
В 16-тата минута нападателят на „червените” Фернандо Торес имаше най-чистото положение, за да открие резултата след финд срещу Хейтинга в наказателното поле на Евертън, но удари гредата. В последните 10 мача между двата тима Ливърпул няма загуба, а от началото на 21 век Евертън не ги е побеждавал. Евертън обаче има едва 3 загуби в последните си 11 мача. Преди мача гостите са на 12-а позиция с актив от 25 точки от 21 мача. Домакините са 13-и със същия актив от точки, но с по-лоша голова разлика.

ЛИВЪРПУЛ - ЕВЕРТЪН 2:2

1:0 Раул Мейрелеш (29), 1:1 Дистен (46), 1:2 Бекфорд (52), 2:2 Кайт (68-д.)

Ливърпул:Рейна, Кели, Шкъртел, Агер (45-Кирякос), Джонсън, Мейрелеш (83-Шелви), Лукаш, Кайт, Спиъринг, Макси, Торес

Евертън:Хауърд, Невил, Хейтинга, Дистен, Бейнс, Фелайни, Артета, Коулман, Озман (78-Родуел), Бекфорд (74-Вауган), Аничебе (81-Билялединов)

<< върни се назад     16 януари 2011   21:45