Амаури в 90-ата донесе победата на Юве

Муту и Джила прегазиха Торино

Гол в последната минута на Амаури с глава Ювентус победи с 2:1 Лече при гостуването си от 15-ия кръг на Серия А и запази надеждата на тима за титла. "Бианконерите" събраха актив от 30 точки и изостават с шест от шампиона Интер. Останалите попадения в мача бяха дело на Джовинко и Качия.
ЛЕЧЕ - ЮВЕНТУС 1:2 ( 0:1 Джовинко (57);1:1 Кача (78);1:2 Амаури (90)

ЛЕЧЕ (4-4-2): Бенуси, Скиави, Стендардо, Фабияно, Еспосито, Мунари, Джакомаци, Вивес, Ариати, Кастило, Тирибоки. Старши-треньор: Берета.
ЮВЕНТУС (4-4-2): Манингер, Григера, Легроталие, Киелини, Молинаро, Маркиони, Сисоко, Маркизио, Недвед, Амаури, Джовинко. Старши-треньор: Раниери.

С голове на звездите си Адриан Муту и Алберто Джилардино Фиорентина постигна изразителна победа при гостуването си на "Олимпико" на Торино. Още в третата минута Муту имаше шанс да опита мерника си от пряк-свободен удар от границата на наказателното поле и румънецът майсторски оплете топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Двубоят не предложи големи емоции до 43-ата минута, когато след един корнер от дясно Джилардино от близо с глава покачи на 2:0 за "виолетовите". Това бе десети гол от началото на сезона в Серия "A" за световния шампион с Италия. Мачът продължи в същия дух и в 75-ата минута Кузманович завърши един чудесен пробив от ляво на Муту за 3:0. Две минути по-късно резервата Розина от дузпа вкара почетния гол за домакините, а пет минути преди края Джилардино вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 4:1 за Фиорентина. Така отборът на Чезаре Прандели продължава да се движи в пакет с борещите се за място в Шампионската лига.

ТОРИНО (4-4-2): Серени, Диана, Ди Лорето, Натали, Пизано, Рубин, Дземайли, Дзанети, Абате (61 - Розина), Стелоне, Аморузо. Старши-треньор: Де Биази.

ФИОРЕНТИНА (4-3-2-1): Фрей, Комото, Гамберини, Кролдруп, Паскуал, Кузманович, Фелипе Мело, Монтоливо, Сантана (63 - Донадел), Джилардино (86 - Йоветич), Муту (77 - Освалдо). Старши-треньор: Прандели.

ТОРИНО - ФИОРЕНТИНА 1:4 (0:1 Муту (3) ; 0:2 Джилардино (43) ; 0:3 Кузманович (75);1:3 Розина (77 - дузпа)
1:4 Джилардино (84)

Резултати от Серия "A" - 15-и кръг
АТАЛАНТА - УДИНЕЗЕ 3:0 (1:0 Валдес (20);2:0 Дони (77);3:0 Виери (88)
МИЛАН - КАТАНЯ 1:0 Кака (65)
КАЛЯРИ - ПАЛЕРМО 1:0 Фини (34)
НАПОЛИ - СИЕНА 2:0 ( 1:0 Маджо (61);2:0 Денис (72)
РЕДЖИНА - БОЛОНЯ 2:2 ( 1:0 Коради (39);1:1 Валиани (47);2:1 Барето (56);2:2 Ди Вайо (60)