Драма на Гудисън Парк и успех за Вила

Крауч донесе точката на Портсмут

Астън Вила спечели с 3:2 при гостуването си на Евертън след изключителна драма в края на срещата. Стилиян Петров изигра поредния си стабилен мач за бирмингамци, като бе на терена през всичките 90 минути. Отборът на Мартин О`Нийл поведе още в 30-ата секунда, когато Стив Сидуел откри резултата. Джолиън Лескът изравни след половин час игра, но през втората част груба грешка в защитата на "карамелите" позволи на Ашли Йънг отново да изведе гостите напред. В добавеното от съдията време се разигра драмата. Лескът успя да изравни в 93-ата минута. След като изпълни центъра и организира атака обаче Вила стигна до победата с нов гол на Ашли Йънг.
ЕВЕРТЪН - АСТЪН ВИЛА 2:3
0:1 - Сидуел (1)1:1 - Лескът (30),1:2 - Ашли Йънг (54),2:2 - Лескът (90+3),2:3 - Ашли Йънг (90+4)

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Ф. Невил (84 - Ван дер Мейде), Йобо, Ягиелка, Лескът, Осман, Фелаини, Артета, Пиенаар, Кейхил, Аничебе (86 - Бейнс)

АСТЪН ВИЛА: Фрийдъл, Кюелар, Лаурсен, Дейвис, Л. Йънг, Сидуел, Ст. Петров, Бари, Милнър, А. Йънг, Агбонлахор

Стадион "Гудисън Парк" - 31 922 зрители

Главен съдия: Мартин Аткинсън
Жълти картони: Фелаини, Лескът (Евертън), Л. Йънг (Астън Вила)

С гол на Питър Крауч Портсмут стигна до равенство 1:1 при гостуването си на последния в класирането Уест Бромич. Отборът на Тони Моубрей остана на дъното на класирането, като няма победа вече в девет поредни шампионатни срещи. Малка утеха за тима е, че прекъсна серия от четири поредни загуби във Висшата лига.

Малко преди почивката домакините все пак поведоха. Силен удар на Милър бе избит от Джеймс, но Джонатан Грийнинг реагира най-бързо и довкара топката в мрежата.След почивката Портсмут заигра малко по-добре и в 58-ата минута с малко късмет изравни. Тогава далечен удар на Крауч бе отклонен от защитник на съперника и попадна в мрежата. Малко по-късно Дефоу пропусна отличен шанс да изведе гостите напред. Джеймс пък трябваше да се намесва след удар на Милър. Вратарят на УБА Скот Карсън за малко да подари победата на съперника малко преди края, след като изпусна топката след центриране на Глен Джонсън. Бившият страж на Ливърпул все пак поправи грешката си и спря топката на голлинията.

УЕСТ БРОМИЧ - ПОРТСМУТ 1:1 ( 1:0 - Грийнинг (39) ; 1:1 - Крауч (58)

УБА: Карсън, Цюверлоон, Мейте, Олсон, Робинсън, Морисън, Валеро (67 - Беднар), Грийнинг, Корен, Брънт, Милър (76 - Мур)

ПОРТСМУТ: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Памаро, Дейвис, Диоп, Беладж (46 - Литъл), Кранчар, Дефоу, Крауч (90 - Кану)