Хамбургер победии Кьолн с 2:1 като гост, Новакович с 10-ти гол

Волфсбург излъга Хановер с 2:1, Чавдар Янков сменен

Отборът на Волфсбург победи Хановер 96 с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата в Германия. Националът Чавдар Янков излезе титуляр и игра до 41-та минута, когато бе заменен от Пинто. Все още не се знае дали българинът бе сменен заради неотшумяла контузия или заради слабата си игра до този момент. ”Вълците” поведоха в резултата в 32-ата минута след невероятна комбинация. Мисимович навлезе остро отдясно в наказателното поле на Хановер и подаде на Дзакардо. Италианецът стреля мощно на 6 метра от гол-линията и опъна мрежата на Хановер. В началото на втората част Хановер заигра силно и упражни сериозен натиск. В 59-ата минута Рауш стигна с добър дрибъл почти до точката за изпълнение на ъглов удар, отляво на вратата на Волфсбург и продължи да навлиза в наказателното поле на домакините. Рауш върна топката назад и Щайнер с мощен шут с десния крак от воле я прати в мрежата на Банаглио – 1:1.
Радостта на гостите не трая много дълго. В 63-ата минута Мисимович изпълни пряк свободен удар от лявата страна на вратата на Хановер. Топката се докосна леко в Щайнер, отклони своята треактория и влетя в далечния ъгъл на Фромловиц – 2:1 за Волфсбург. В 80-ата минута главният съдия Торстен Кинхьофер отсъди дузпа за Волфсбург, след като вратарят на Хановер Фромловиц спъна Мисимович в наказателното поле. Фромловиц веднага получи червен картон. Хановер вече бе направил своите 3 смени и затова се наложи Розентал да сложи вратарското трико. Играчът на Хановер направи чудо и успя да парира удара на Дзеко от бялата точка.

ВОЛФСБУРГ – ХАНОВЕР 96 2:1 (1:0 Дзакордо (32) ,1:1 Щайнер (59),2:1 Мисимович (63)
ВОЛФСБУРГ: Банаглио, Хасебе, Рикардо Коща, Барицагли, М. Шефер, Дзакардо, Хосуе, Деяга (46. Заглик), Мисимович, Гентнер (90. Мадлунг), Дзеко
ХАНОВЕР 96: Фромловиц, Балич (46. Б. Шулц), Фаренхорст, К. Шулц, Рауш, ЧАВДАР ЯНКОВ (41. Пинто), Щайнер, Розентал, Хущи (78. Бругинг), Форсел, Ханке
ЧЕРВЕН КАРТОН: Фромловиц (Х)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Деяга (В); К. Шулц( Х), Щайнер ( Х), Рикардо Коща (Х)
СЪДИЯ: Торстен Кинхьофер;СТАДИОН: ”Фолксфаген Арена

Футболистите на Хамбургер ШФ постигнаха много ценна победа в 16-ия кръг на Бундеслигата на Германия, след като се наложиха като гости над Кьолн с 2:1 пред 50 000 зрители на ”Райн Енерджи Щадион”. Победата изкачи футболистите на Мартин Йол на 5-то място във временното класиране с 30 точки. Загубата изпрати ”козлите” 12-та позиция с 19 точки. Гостите поведоха с 1:0 още в 15-ата минута след отлична комбинация между Марсел Йенсен и Младен Петрич. Йенсен напредна мощно по левия фланг и малко преди да достигне до аутлинията центрира към далечната греда. Топката попадна в непокрития Петрич, който с отмерен удар с глава я прокара през ръцете на вратаря на Кьолн Фарид Мондрагон – 1:0 за Хамбургер. Силната игра на гостите продължаваше да създава огромни проблеми на защитата на домакините. В 31-та минута отново Младен Петрич порази вратата на Мондрагон. Хамбургер изпълни ъглов удар в ляво на вратата на Кьолн чрез Пьотър Троховски, който центрира в пеналта. Холандецът Йорис Матийсен отклони топката с глава към далечната греда и там Младен Петрич, надскочи Мохамад и отново с глава направи колумбийския страж на Кьолн безпомощен за втори път – 2:0 за Хамбургер. В 36-ата минута бившият играч на Литекс Миливое Новакович изстреля бомба към врата на Хамбургер. Франк Рост със сетни сили изби в ъглов удар, като топката премина на сантиметри от дясната греда. В 83-ата минута домакините от Кьолн притиснаха Хамбургер и след многоходова атака последва пас на Антар към Миливое Новакович. Бившият нападател на Литекс не се поколеба – стреля веднага с десния крак и намали резултата до 1:2. Това бе 10-ти гол за словенеца от началото на сезона в Бундеслигата.До края на мача ”козлите” изпуснаха още няколко добри възможности да изравят, но така и не можаха да отбележат втори гол.
КЬОЛН – ХАМБУРГЕР ШФ 1:2 ( 0:1 Петрич (4),0:2 Петрич (31),1:2 Новакович (83)
КЬОЛН: Мандрагон, Бречко, Геромел, Мохамад, Воме, Петит, Пецони, Бройх (80. Вукичевич), Антар, Еерет (81. Саноу), Новокович
ХАМБУРГЕР ШФ: Рост, Боатенг, Матийсен, Демел, Аого, Яролим, Алекс Силва (3. Бенджамин), Троховски, Янсен, Олич, Петрич

07 декември 2008   21:25