Киево победи Бреша с 3:0,Наполи разгроми Сампдория

Джампаоло Пацини дебютира с 2 гола за Интер,прекратиха среща на Рома

Киево победи Бреша с 3:0,Наполи разгроми Сампдория Звездата на Наполи Кавани записа хеттрик във вратата на Сампдория при победата на южняците с 4:0. Уругваецът бе същински кошмар пред вратата на гостите, като с днешните си голове сметката му набъбна на 17 попадения в Серия "А" .сезона. Марек Хамшик отбеляза другият гол за Наполи.Интер сътвори страхотен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Палермо на стадион "Джузепе Меаца" в мач от 22-ия кръг на Серия "А" и продължи да мечтае за Скудетото.Новото попълнение на "нерадзурите" Джампаоло Пацини дебютира с два гола за световния и европейски клубен първенец,след като влезе на почивката при пасив от двата гола на своя тим и с две красиви попадения в 56-ата и 73-ата минута изравни резултата, а в 75-ата минута изработи дузпа, реализирана от Самуел Ето`о за пълния обрат.Преди това Фабрицио Миколи (5) и Антонио Ночерино (36) дадоха преднина от два гола на сицилианците. Мачът от 22-я кръг на Серия А между Болоня и Рома бе прекратен в 17-та минута заради обилен снеговалеж.Срещата започна с десет минутно закъснение, тъй като главният съдия Лука Банти заедно с двамата капитани Марко Ди Вайо и Франческо Тоти направиха инспекция на състоянието на терена.Все пак двата отбора излязоха на “Стадио Дал‘Ара” и мачът започна, но се наложи да бъде прекратен, тъй като състоянието на тревното покритие бе много тежко, а имаше и части, които бяха заледени Мачът бе прекратен по личното настояване на двамата старши треньори Алберто Малезани и Клаудио Раниери.Киево победи с 3:0 като гост Бреша в мач от 22-ия кръг на Серия А.
С тази победа Киево стигнаха до 9-та позиция с 30 точки. От своя страна Бреша продължават да затъват - 18 точки и 19-то място в таблицата.