Сао Паоло триумфира за трети път с титлата в Бразилия

Отборът на Сао Паоло спечели бразилския шампионат за трета поредна година, след победа над Гояс с 1:0 във финалния кръг.Нападателят Борхес вкара през първото полувреме спорния гол за тима на Сао Паоло, който се нуждаеше от равенство, за да прегърне отново шампионската купа. От елита изпаднаха Фигуйрензе и Васко да Гама, които се присъединиха към вече загубили местата си в първа дивизия Ипатинга и Португеза. Сао Паоло, който завоюва последните си три титли под ръководството на треньора Муриси Рамальо, приключи кампанията със 75 точки от 38 мача, втори остана Гремио със 72 т. Единственият гол снощи падна в 32-ата минута. Вратарят на Сао Паоло Рожерио Сени изпълни пряк свободен удар, Харлей парира удара, но Борхес довкара топката в мрежата от близко разстояние. Последваха бурни протести от щаба на Гояс, според които Борхес е бил в засада. Гремио се наложи над Атлетико Минейро с 2:0, но тази победа се оказа без значение в спора за титлата. Крузейро и Палмейрас финишираха на трета и четвърта позиция и също ще участват в Копа Либертадорес догодина. Голмайстори на изминалия шампионат станаха с по 21 попадения Керисон от тима на Коритиба, Вашингтон от Флуминензе и Клебер Перейра от Сантос. /БГНЕС

08 декември 2008   12:42