Левски победи Динамо Москва с 3:1 на финала на Алфа къп в Ларнака.

Левски победи Динамо Москва с 3:1 на финала на Алфа къп в Ларнака. Левски спечели турнира "Алфа къп" в Ларнака. На финала на надпреварата "сините" победиха Динамо Москва с 3:1.Руснаците бяха с всичките си звезди,като: Кевин Курани, Андрий Воронин, както и руските национали Денис Колодин, Игор Семшов и други. Силен мач направи Гара Дембеле. Той отбеляза един гол и асистира за другите два. Левски откри чрез Дарко Тасевски във 2-ата минута, но веднага след това Курани изравни. В 16-ата минута българите отново взеха преднина, като гола отбеляза новото попълнение Жанвион Юлу-Матондо. Това беше първо попадение за белгиеца. В 33-ата минута се разписа и звездата Гара Дембеле. Малко преди почивката руснаците пропуснаха и дузпа. Тя беше бита от бившия нападател на Ливърпул Андрий Воронин, но умело спасена от Божидар Митрев. Във втората минута Дани Младенов проби по фланга и намери Гара Дембеле в наказателното поле. Нападателят върна към Дарко Тасевски и той с красив удар в горния ляв ъгъл отбеляза."Сините" ще изиграят още два мача на кипърска земя, преди да се приберат в София на 18 февруари.

ЛЕВСКИ" - ДИНАМО (Москва) 3:1
1:0 Дарко Тасевски (2), 1:1 Кевин Курани (3), 2:1 Жанвион Юлу-Матондо (16), 3:1 Гара Дембеле (33)

"ЛЕВСКИ": 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер (64-4.Стефан Станчев), 55.Йордан Милиев, 3.Сержиньо Грийн (71-5.Иво Иванов), 14.Веселин Минев, 10.Христо Йовов (51-16.Мариян Огнянов), 45.Владимир Гаджев (71-7.Александър Александров), 17.Даниел Младенов (64-11.Марко Видович), 6.Жанвион Юлу-Матондо, 22.Дарко Тасевски (46-8.Даниел Димов), 39.Гара Дембеле (64-29.Исмаил Иса)

ДИНАМО (Москва): 30.Владимир Габулов, 44.Никита Чичерин, 25.Денис Колодин, 13.Владимир Гранат, 32.Марко Ломич, 19.Александър Семедов, 18.Томислав Дуймович, 21.Игор Семшов, 11.Фьодор Смолов, 10.Андрий Воронин, 22.Кевин Курани (Александър Сапета, Леандро Фернандес, Адриан Ропотан, Александър Кокорин, Артур Юсупов, Андрей Каряка)