Виктория Пилзен победи Левски с 2:1

Отборът на Левски претърпя поражение с 1:2 от лидера в чешкото първенство Виктория Пилзен в предпоследната си проверка от подготвителния лагер в Агия Напа, Кипър. Чехите са водени от бившия треньор на Жилина Павел Върба, който през 2008 г. отстрани именно „сините” след 1:1 в Словакия и 0:1 в София. В тима на Виктория пък се подвизава бившият защитник на Левски Давид Бистрон, който днес игра.
 Попадението за Левски вкара новото попълнение Жанвион Юлу-Матондо в 16-ата минута. Той засече с глава центриране на капитана Владимир Гаджев. За чехите се разписаха Хорват (8) след дузпа, като първият му удар бе отразен, но той довкара при добавката. Другият гол също бе от дузпа - на Резек в 55-ата минута.Срещата бе изпъстрена с всевъзможни събития, като най-интересното бе пропусната дузпа на Гара Дембеле през първото полувреме. Централният защитник Сержиньо Грийн пък получи червен картон преди почивката, а Христо Йовов тресна гредата след подновяването на играта.

Левски: 85. Акалски 26. Попадиин 3. Грийн 55. Милиев 14. Минев 8. Димов 45. Гаджев (к) 22. Тасевски 17. Младенов 39. Дембеле 6. Матондо(Илиев 30. Стамболийски 5. Иванов 4. Станчев 11. Видович 10. Йовов 7. Александров 16. Огнянов 15. Горанов 29. Иса 28. Киров )

Виктория Пилзен: 33. Павлик 18. Бистрон 5. Дуриш 9. Фильо 10. Хорват-к 8. Либерски 21. Нювирт 27. Ращорал 17. Резек 15. Севински 7. Трап(Худек 3. Брезински 13. Дворак 4. Хайовски 6. Кременчик 22. Сладки 29. Стипек 30. Тичачек )

<< върни се назад     15 февруари 2011   22:52