Тотнъм победи с 1:0 Милан на Сан Сиро

Раул вкара за равенството срещу Валенсия

Английският отбор Тотнъм победи с 1:0 италианския Милан на „Сан Сиро” В Милано в първи 1/8 финал между двата тима в Шампионската лига с гол на Крауч. Още в 8-ата минута гостите можеха да открият резултата, но след центриране на Крауч вратарят на Милан Абиати изби топката. Английският тим бе по-активен и не позволи на италианците да организират атака, като упражни преса в средата на терена. В 19-ата минута титулярният вратар на италианския отбор Абиати се контузи и бе заменен от Амели. Милан имаше шанс да открие резултата в 45-ата минута след центриране на Робиньо, което не бе засечено от никой от съотборниците му. И двата отбора играеха тактически правилно предвид елиминационната фаза на турнира и възможността да променят резултата през второто полувреме или в реванша след седмица на "Уайт Хард Лейн". През второто полувреме Алешандро Пато смени Кларенс Зеедорф за Милан и „росонерите” заиграха по-офанзивно. Йепес имаше възможност да вкара гол с глава два пъти, но вратарят на англичаните Гомес спаси ударите му. Защитникът на Милан Дженаро Гатузо удари помощник треньор на Тотнъм, но не последва наказание. Той получи жълт картон в 75-ата минута за груб фаул срещу Пиенаар, който бе изнесен на носилка от стадиона, а защитникът на Тотнъм ще пропусне реванша между двата отбора. Питър Крауч вкара победния гол за Тотнъм след около 20-метров рейд и пас на Ааарън Ленън в 79-ата минута на двубоя. В продължението Доусън спаси шут на Робинъо, но при корнера Ибрахимович вкара за 1:1. Съдиите обаче не зачетоха гола поради засада.
Преди реванша в Англия Тотнъм има гол актив на чужд терен в този елиминационен двубой.

Испанският Валенсия и немският Шалке завършиха при резултат 1:1 първата среща от 1/8 финала на Шампионската лига помежду си, който се игра на стадион „Местая”. В мача, в който не липсваха голови положения, гостите можеха да открият резултата с гол на Хунтелаар още в 9-ата минута, но той стреля далеч над напречната греда на вратата на испанците. След красива атака за Валенсия Адурис открадна топката, подаде на Матийо, който центрира в наказателното поле на Шалке, а Солдадо разстреля Нойер за 1:0. Испанците направиха още две чисти голови положения на Адурис и Солдадо, които обаче не реализираха. През второто полувреме отново Адурис и Матийо направиха пропуски за испанския отбор. В 64-ата минута обаче голмайсторът на Шампионската лига в последните два турнира Раул Гонзалес Бланко вкара за 1:1. В края на мача Шмитц от отбора на гостите получи и червен картон и ще пропусне реванша.