Шампионска лига: Арсенал победи Барселона с 2:1, Шахтьор надви Рома с 3:2

Арсенал победи Барселона с 2:1. Първо Давид Вия откри в 26-ата минута, но в 78-ата Робин Ван Перси изравни. Пет по-късно Андрей Аршавин донесе победата на своя отбор. Двубоят се игра на стадион "Емирейтс" в Лондон.
Срещата започна с лек натиск на Арсенал. Капитанът на домакините Франсеск Фабрегас имаше шанс да открие резултата, но ударът му бе спасен от Виктор Валдес. Минути след това Лионел Меси излезе сам срещу Войсчех Счесни, преодоля го, но не успя да уцели вратата.В 26-ата минута след прекрасен пас на Лионел Меси, Давид Вия вкара за 0:1.В 38-ата минута на срещата гол на Меси с глава бе отменен, заради засада. Второто полувреме започна равностойно. Положения пред двете врати почти липсваха до 78-ата минута. Робин Ван Перси вкара страхотен гол за 1:1 почти от аут-линията.Пет минути по-късно след пас на Самир Насри резервата Андрей Аршавин вкара за 2:1.Отборът на Шахтьор Донецк победи с 3:2 като гост на Рома. Головете за украинския отбор вкараха Ядсон (29), Коща36 и Адреано (41). За домакините точни бяха Перота в 28-ата и Менес в 61-ата минути. Срещата бе първи осминафинален мач от Шампионската лига. Двубоят се игра на стадион „Олимпико” в Рим.

<< върни се назад     17 февруари 2011   02:30