Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 3:1

В дербито на 29-ия кръг на Висшата лига Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 3:1. Това е третото поражение на "червените дяволи" в първенството, но те запазват лидерската си позиция с актив от 60 точки. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за Юнайтед и се отчете с греда.Димитър Бербатов нацели страничния стълб на Рейна в 16-ата минута и недобра намеса на Шкъртел. В 34-ата минута Ливърпул откри резултата. Луис Суарес премина като на парад през четирима футболисти в бяло, кълбото стигна до Кайт, който на празна врата откри резултата. Пет минути по-късно отново холандският национал вкара втория си гол. Нани върна безадресно една топка в наказателното поле и Кайт с глава вкара втория гол в мача.В последната минута на полувремето Джейми Карагър срита Нани и получи жълт картон, но португалецът не успя да продължи срещата и беше заменен от Чичарито.
Нервите взеха връх на терена като Рафаел и Шкъртел получиха жълти картони.През втората част удар на Бербатов с глава беше спрян от Раул Мейрелеш на голлинията. Две минути по-късно Гигс от пряк свободен удар стреля над вратата.В 67-ата минута Дирк Кайт оформи хеттрика си, след като Суарес изпълни добре пряк свободен удар, Ван дер Сар отклони кълбото, но не го улови и от това се възползва холандският национал, който направи резултата 3:0.Дебют с фланелката на Ливърпул направи Анди Каръл, който замени Мейрелеш в 74-ата минута на двубоя.

До края на срещата гостите стигнаха до почетно попадение. Чичарито се отчете с попадение при атака започната от Бербатов и продължена от Гигс в добавеното време. Така Ливърпул взе три точки от съперника си и си отмъсти за поражението от есента.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Дирк Кайт (34), 2:0 Дирк Кайт (39), 3:0 Дирк Кайт (65), 3:1 Хавиер Ернандес (90)

Ливърпул: 25.Пепе Рейна, 2.Глен Джонсън, 6.Фабио Аурелио (24 - Сотирис Кириякос), 23.Джейми Карагър, 37.Мартин Шкъртел, 4.Раул Мейрелеш (74 - Анди Керъл), 8.Стивън Джерард, 17.Макси Родригес, 21.Лукас Лейва, 7.Луис Суарес (89 - Джо Коул), 18.Дирк Кайт

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 6.Уес Браун, 12.Крис Смолинг, 21.Рафаел да Силва (76 - Джон О`Шей), 11.Райън Гигс, 16.Майкъл Карик, 17.Луиш Нани (45 - Хавиер Ернандес), 18.Пол Скоулс (84 - Дарън Флетчър), 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни

Стадион: "Анфилд"
Съдия: Фил Дауд
Жълти картони: Джейми Карагър, Мартин Шкъртел (Ливърпул); Едвин ван дер Сар, Рафаел да Силва, Пол Скоулс (Манчестър Юнайтед)

<< върни се назад     06 март 2011   21:26