Юнайтед и Интер на 1/4 финал в Шампионска лига

Фъргюсън със сто победи, Интер победи Байерн с 3:2

Юнайтед и Интер  на 1/4 финал в Шампионска лига

След като победиха с 2:1 в реванша от 1/8 финалната фаза на Шампионска лига френския Олимпик Марсилия, футболистите на Манчестър Юнайтед се класираха за четвъртфиналите на турнира. Отборът подобри рекорд на своя наставник сър Алекс Фъргюсън, като му донесе стотна победа в кариерата в този турнир.
Английският тим поведе с 1:0 в първото полувреме. С гол на Хавиер Ернандес още в петата минута след двойно подаване между Гигс и Рууни и асистенция на нападателя, Манчестър излезе напред в резултата. В последвалата контраатака гостите от Марсилия можеха да изравнят, но Жиняк изстерля топката в трибуните. При над 66% владеене на топката Юнайтед имаше териториален превес. Гостите имаха две по-сериозни голови положения. В 36-ата минута след центриране на Тайво бранителят на Олимпик Диавара не успя да вкара с глава, а в 42-рата минута Реми направи пропуск. В 43-ата минута Смолинг можеше да удвои преднината за Юнайтед, но пропусна след центриране от корнер.
След втори гол на Ернандес, който простреля вратата на Манданда в 75-ата минута, Манчестър Юнайтед победи с 2:0 на своя стадион "Олд Трафорд". И двата тима не си отбелязаха гол в първия мач в Марсилия и двата гола на Ернандес днес бяха напълно достатъчни на Юнайтед да продължи напред в турнира.
Българският нападател на "червените" Димитър Бербатов не игра в този мач.

Интер победи Байерн Мюнхен като гост с 3:2 в реванша и след общ резултат 3:3 от двата мача, но с повече голове на чужд терен италианците се класираха за четвъртфиналите на турнира. Две минути преди края на втория двубой от 1/8 финалната фаза на турнира немският тим се виждаше четвъртфиналист, след като в 4-ата минута Самуел Ето' O изведе гостите напред в резултата, а в 21-ата минута Гомес от домакините изравни за 1:1. В 31-ата минута с гола си Мюлер даде преднина на немския колос за 2:1. С гол на Снайдер в 63-ата минута италианският Интер изравни резултата за 2:2 на "Алианц Арена" в Мюнхен, а дори равенството класираше немците напред, тъй като имаша гол актив на чужд терен от първата среща в Италия, завършила при резултат 1:0 за Байерн. Драматичният развой настъпи след гола на Горан Пандев, който класира в крайна сметка италианският шампион Интер на 1/4 финал на най-комерсиалния клубен турнир.

<< върни се назад     16 март 2011   01:19