Реал Мадрид и Челси са последните четвъртфиналисти в Шампионската лига

Реал Мадрид и Челси станаха последните четвъртфиналисти в Шампионската лига. В сряда Интер и Манчестър Юнайтед победиха Байерн и Олимпик Марсилия и се класираха за 1/4 финалите на Шампионската лига. Тотнъм отстрани Милан след 0:0 в Лондон. Шалке обърна Валенсия и също се класира за 1/4 финалите. Барселона и Шахтьор бяха първите четвъртфиналисти в турнира Шампионска лига след победи над Арсенал и Рома в реваншите. Подробностите:

Реал победи Лион с 3:0
Реал Мадрид победи с 3:0 Олимпик Лион в реванша от 1/8 финалите в Шампионската лига и с общ резултат 4:1 се класира на 1/4 финалите за първи път от сезон 2003/2004. Така отборът на Жозе Моуриньо постигна първа победа над този съперник в турнира .
Първият гол отбеляза бразилският ляв защитник Марсело в 37-та минута след подаване на Кристиано Роналдо. В 43-та минута попадение на домакините беше отменен заради засада.
В 66-ата минута бившият играч на френския отбор Карим Бензема вкара втори гол за Реал след грешка в защитата на гостите.
Десет минути по-късно Анхел Ди Мария вкара трето попадение за отбора на Жозе Моуриньо след като бе оставен сам срещу вратаря Уго Лорис. До края на мача Емануел Адебайор пропусна да направи резултата 4:0.

Челси отстрани Копенхаген
Английският Челси се класира за ¼ финалите в Шампионската лига след като отстрани Конпехаген с общ резултат 2:0. Той дойде още в първата среща между двата тима в Дания след две попадения на Никола Анелка. В реваншът на „Стамфорд Бридж” двата тима не си вкараха попадение. Мачът в Лондон ще се започни с многобройните пропуски на домакините. Дидие Дрогба, Никола Анелка и Франк Лампард изпуснаха една дузина положения за Челси. Така отборът на Карло Анчелоти стана третия английски отбор на ¼ финалите в турнира след Тотнъм и Манчестър Юнайтед.

<< върни се назад     17 март 2011   01:12