Ливърпул се сбогува с Европа,Михайлов и Твенте на 1/4 финал

Английският гранд Ливърпул приключи безславно участието си в турнира Лига Европа още на осминафиналите. Без контузения си капитан Стивън Джерард, "червените" завършиха 0:0 на своя стадион "Анфийлд" с португалския тим Спортинг Брага в срещата-реванш и отпаднаха след загубата си с 0:1 в първия мач.
Българският национал Николай Михайлов допусна два гола при гостуването на своя Твенте на Зенит в осминафинален мач-реванш от турнира Лига Европа, но холандците се класират напред в надпреварата. Въпреки загубата с 0:2 в Санкт-Петербург, Твенте отстрани руснаците след общ резултат 3:2, заради класическата си победа в първата среща преди седмица. Головете за Зенит вкараха Широков (16) и Кержаков (37). Твенте отстранява втори руски отбор след като в миналия кръг се справи с Рубин.

Динамо Киев отстрани Манчестър Сити
Динамо Киев отстрани Манчестър Сити на осминафинал от турнира Лига Европа. Сити спечели реванша в Англия с 1:0, а попадението отбеляза Александър Коларов. Но победата с 2:0 като домакин класира напред киевчани. Манчестър Сити завърши срещата с 10 души, след като Марио Балотели получи червен картон в 36-та минута.

Спартак Москва елиминира Аякс
Спартак Москва елиминира Аякс на осминафинал в турнира Лига Европа. Руският отбор победи като домакин холандците с 3:0, а попаденията отбелязаха Комбаров, Уелитон и Алекс. Московчани продължават с общ резултат 4:0.

Бенфика се класира на ¼ финал
Португалският Бенфика се класира за ¼ финала в турнира Лига Европа след като отстрани френския ПСЖ. В първата среща преди седмица Бенфика победи с 2:1, а днес завърши наравно 1:1, което бе достатъчно за отбора да продължи напред в надпреварата. Гайтан откри за гостите още в 27-ата минута, а Бодмер върна надеждите на ПСЖ, но до края на мача те не успяха да вкарат втори гол, който щеше да прати срещата в продължения.

Всички мачове от турнира ще започнат с минута мълчание
Всички осем мача от турнира Лига Европа тази вечер ще започнат с минута мълчание в памет на загиналите при земетресенията и последвалото цунами в Япония миналия петък, съобщи официалният сайт на УЕФА. Във вторник и сряда мачовете от Шампионската лига също започнаха с едноминутно мълчание.