Скандален рефер от Дания ще свири Левски-Литекс

БФС даде на датска съдийска бригада да ръководи дербито от четвъртфиналите в турнира за Купата на България между Литекс и Левски. Срещата е на 6 април от 18.00 ч. на градския стадион в Ловеч.Датчанинът Ларс Кристоферсен с помощници Ларс Рикс и Хенрик Кристенсен ще водят двубоя, информираха от пресслужбата на БФС. Ларс Кристоферсен се оказа повече от скандален.В Дания съдията е разследван заради действията си този сезон. Интернет изданието fodboldensabc.dk е извадило три двубоя на Кристоферсен, в които той се представя неубедително и на моменти отсъжда странни неща на терена.В два от мачовете рамо получава грандът ФК Копенхаген. В материала не се съобщава дали датчанинът помага умишлено на някои от отборите, или просто е слаб и прави издънки.

Съмнителните 3 мача на Ларс Кристоферсен:
29.08.2010 година

Хорсенс – ФК Копенхаген 1:2 (Хорсенс повежда с 1:0, съдията показва директен червен картон на играч от Хорсенс в 45-ата минута и дава дузпа за гостите от Копенхаген. Нарушението започва поне 2-3 метра преди наказателното поле)

25.09.2010 година
Мидтиланд – ФК Копенхаген 0:3
(съдията спестява чист червен картон на Йеспер Гронкяер от ФК Копенхаген, въпреки грубото му влизане в краката на съперника. Реферът е наказан след грешката)