Наполи победи Лацио с 4:3, Божинов игра за Парма

Резултати от италианската Серия А

Наполи постигна феноменална победа над Лацио с 4:3 в един от най-очакваните двубои от 31-ия кръг на Серия "А".Гостите от Рим поведоха в резултата с два гола, дело на Стефано Маури и Андре Диаш в 29-ата и 57-ата минути, но след това гостите успяха да изравнят с попадения на Андреа Досена и Едисон Кавани в 60-ата и 62-ата минути.В 68-ата минута обаче все пак гостите отново взеха аванс след автогола на Салваторе Ароника в 68-ата минута.В 82-ата и 88-ата минути обаче Едисон Кавани избухна с още две гола и оформи крайния успех на домакините.След срещата, Наполи измести Интер от втората позиция и вече има в актива си 62 точки, само на три пункта от лидера Милан. Лацио пък е 5-и с 54 точки.

Българският нападател Валери Божинов игра 22 минути при загуба на Парма.