Реал Мадрид и Шалке с категорични победи

Отборите на Реал Мадрид и Шалке постигнаха категорични победи в първия срещи от четвъртфиналите на Шампионската лига. В Мадрид, отборът воден от Жозе Моуриньо реализира четири безответни гола на Тотнъм. В другата среща Шалке победи с 5:2 настоящия европейски клубен шампион Интер с 5:2 като гост. Мачът бе първи от четвъртфиналите на Шампионската лига.Още в първата минута на мача Деян Станкович вкара за Интер. В 17-ата минута Матип от гостите изравни, но в 34-ата минута Милито даде нова преднина на италианския отбор. Еду отново възстанови равенството в 40-ата минута. В началото на второто полувреме Раул вкара трети гол за Шалке в 53-ата минута. Четири по-късно Раночия от Интер си вкара автогол. В 62-ата минута Киву от домакините бе изгонен за втори жълт картон. В 75-ата минута Еду вкара нов гол във вратата на Интер.Реваншите са на 13 април.

Реал Мадрид: Касияс, Карвальо, Рамос, Роналдо, Марсело, Алонсо, Ди Мария (77 - Кака), Йозил, Кедира (61 - Диара), Адебайор (75 - Игуаин)

Тотнъм: Гомес, Бейл, Джинас, Ван дер Ваарт (46 - Дефо), Галас, Модрич, Крауч, Доусън, Чорлука (80 - Басонг), Сандро, Асу-Екото

Голмайстори: Адебайор 4, 57, Ди Мария 72, Роналдо 87
Жълти картони: Пепе, Адебайор (Р); Ван дер Ваарт, Крауч, Дефо
Червени картони: Крауч (15)

Интер: Сезар, Занети, Станкович (24 – Кария 63 - Кордоба), Мота (76 - Нагамото), Ето’о, Снайдер, Майкон, Раночия, Камбиасо, Милито, Киву

ШалкеНойер, Сарпай, Хюедес, Раул (87 - Карими), Еду, Баумйохан (76 - Шмиц), Пападополус, Фарфан, Хуардо (83 - Дракслър), Учида, Матип

Голмайстори: Станкович 1, Милито 34 (И); Матип 17, Еду 40, 75, Раул 53, Раночия 57-автогол (Ш)
Жълти картони: Станкович, Киву (И); Сарпай, Пападополус, Фарфан, Раул (Ш)