Бербатов с 21-и гол при победата на Манчестър Юнайтед над Фулъм

Мартин Петров с две асистенции при класическа победа на Болтън

С головете на българския нападател Димитър Бербатов в 13-ата минута и на Валенсия в мача срещу Фулъм Манчестър Юнайтед победи с 2:0 на стадион "Олд Трафорд" в среща от 32-и кръг на "Висшата лига". Луиш Нани направи многоходова комбинация с Бербатов при първото попадение между защитата на гостите, а българинът вкара своя 22-и гол във всички турнири и 21-и във "Висшата лига". Той е голмайстор на надпреварата. Юнайтед имаше предимство във владеенето на топката и в опитите пред гола, като за това говорят и шестте корнера за "червените". В 26-ата минута Нани се опита с пета да изненада защитата на Фулъм пред гола, но топката му бе отнета. В 27-ата минута след пас на О Шей Смолинг с глава отправи удар по посока на вратата на Фулъм, но топката излезе в аут. Вторият гол бе дело на Антонио Валенсия след пас на Нани, който отклони топката след центриране към вратата на Фулъм, а крилото отбеляза отблизо с глава в 32-ата минута. В 81-ата минута Бербатов имаше шанс да вкара втори гол след грешка на вратаря на гостите Шварцер, но след далечен шут топката попадна в ръцете на вратаря. Поне за нощ Юнайтед е водач в класирането с 10 точки пред втория Арсенал.

Болтън победи Уест Хем с 3:0 в мач от 32-ия кръг на "'Висшата лига", а българинът Мартин Петров изработи две асистенции - за втория и третия гол. Даниел Стъридж откри резултата в 14-ата минута. Шест минути по-късно Петров подаде на Лий, който с глава направи 2:0. Шест минути след началото на второто полувреме Болтън вече водеше с 3:0. Стъридж получи топката от българския футболист и я вкара във вратата на гостите, оформяйки крайния резултат. Болтън е на осмо място с 43 точки, а Уест Хем е 18-и с 32.