Барселона победи с 2:0 като гост Реал Мадрид

Барселона победи с 2:0 като гост Реал Мадрид в първия полуфинал между двата тима в турнира Шампионска лига. След първите 45 минути резултатът бе 0:0. Домакините на стадион „Сантяго Бернабеу” имаха шанс да открият резултата в 3-ата минута, но далечният изстрел на Кристияно Роналдо бе отразен от вратаря на каталунците Виктор Валдес. В 11-ата минута Давид Вия можеше да изведе гостите напред в резултата, но силният му шут прати топката в аут. В 24-ата минута след двойно подаване с Меси Шави можеше да открие резултата в полза на каталунците, но след изстрел от 5 метра вратарят на Реал Икер Касияс спаси вратата си. В последните минути мачът стана по-нервен поради нарушения от страна и на двата тима, а жълти картони получиха Шави от Барселона и Арбелоа от Реал.
В последната минута голов шут на Кристияно Роналдо бе отразен от вратаря на каталунците Валдес, а и Месут Йозил бе в засада.
През второт полувреме Серхио Рамос от Реал си изкара жълт картон, който е втори за него в турнира. В 52-ата минута Рамос фаулира Лионел Меси в средата на терена и ще пропусне решителния мач преди финала на "Уембли". Отборът от Мадрид остана с човек по-малко. Пепе получи директен червен картон след груб фаул срещу халфа на каталунците Даниел Алвеш, настъпвайки опорния му крак, навлизайки на скорост. Съдията Волфганг Щарк го изгони директно, а след решението му треньорът на "белите" Жозе Моуриньо реагира бурно и също бе изгонен да догледа мача от трибуните.
В 77-ата минута дойде часът на звездата на каталунците Лионел Меси. След перфектен пас на Ибрахим Афелай аржентинецът откри резултата в срещата на стадион "Сантияго Бернабеу". В 87-ата минута Меси премина с финт покрай петима защитници на "белите" и вкара втория гол в срещата и негов 52-и за Барселона. Това бе и вторият гол за него в полуфинали от Шампионска лига и 11 в 11 мача в този турнир.

<< върни се назад     27 април 2011   23:49