Арсенал победи Юнайтед и се върна в борбата на титлата

Ливърпул победи Нюкасъл с 3:0

Отборът на Арсенал се върна в бдрбата за титлата в Англия след победа с 1:0 у дома над лидера Манчестър Юнайтед. Двубоят се играе на стадион "Емирейтс" в Лондон. Единственият гол вкара Аарън Рамзи в 56-ата минута на мача.
Българският нападател на гостите Димитър Бербатов, който след контузия отново е в групата на тима, започна мача на резервната скамейка, но се появи в играе през второто полувреме.След мача Арсенал има 67 точки, шест по-малко от Юнайтед и три от втория Челси. До края има три кръга.

Отборът на Манчестър Сити постигна важен успех във английската Висша лига. Тимът на Роберто Манчини победи с 2:1 като домакин Уест Хем в мач от 35-я кръг на първенството. Де Йонг откри за домакините 10-ата минута, а Якобсен си вкара автогол в пет по-късно. Ба намали за Уест Хем. В класирането Сити събра 62 точки и се утвърди на четвъртото място. Уест Хем остана последен с 32 точки.
Отборът на Ливърпул победи с класическото 3:0 Нюкасъл като гост в мач от 35-я кръг на английската Висша лига на Англия. Головете вкараха Макси Родригес (10), Дирк Кайт (59-дузпа) и Луис Суарес (65). Така Ливърпул е на шесто с 55 точки, колкото има и Тотнъм.
Отборите на Бирмингам и Уулвърхемптън не успяха да се победят. В мач от 35-я кръг на Висшата лига не завършиха 1:1. Гостите откриха чрез Флетчът още в седмата минута от дузпа, но Ларсон изравни в 27-ата. Домакините завършиха мача с десет души след два жълти картона на Гарднър.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:0:

Арсенал: Счесни, Саня, Кошчелни, Джуру (69 - Скилачи), Клиши, Сонг, Рамзи, Уилшър, Уолкот (78 – Ебуе), Насри (46 – Аршавин), Ван Перси

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Фабио, Фърдинанд, Видич, Евра, Парк, Карик (85 - Оуен), Андерсон (55 - Валенсия), Нани, Ернандес (74 - Бербатов), Рууни.

Голмайстор: Рамзи 56 (А)
Жълти картони: Рамзи, Сонг (А); Рууни (М)