Литекс загуби и в Краков

Ловчанлии падат с 1:3 като гости

Българският шампион Литекс не успя да се справи с Висла на полска земя и
загуби напълно заслужено и срещата реванш от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът на Любо Пенев не можа да покаже играта отпреди седмица в Ловеч и загуби с 1:3, като ловчанлии стояха добре на терена само първия четвърт час от двубоя, след което „бялата звезда” взе инициативата, отбеляза първа гол в 42-та минута чрез Меликсон. Отново талантливият израелски национал бе точен за 2:0 единадесет минути след подновяване на играта след почивката, а в 68-та минута Бодуров намали, след като довкара коженото кълбо в опразнената врата. Само след осем минути обаче надеждите на „оранжевите”, които в тази среща играха с резервния си сив екип, напълно се изпариха, след като капитанът им Небойша Йеленкович бе изгонен с директен червен картон заради посягане с крак срещу Нунес. Последва логичното и в 84-та минута българинът Цветан Генков се пребори за една топка, стреля опасно, кълбото се отби от вратаря на Литекс Виничиус, но при добавката Якуб Вилк не сбърка, оформяйки крайното 3:1 в полза на полския първенец. Така ловешкият тим бе отстранен с общ резултат 2:5 от двете срещи.

<< върни се назад     04 август 2011   12:41