Невероятен Кун Агуеро дебютира с два гола и асистенция за Ман Сити

Англия

Отборът на Манчестър Сити започна повече от добре сезона в Премиър лийг, побеждавайки с 4:0 новака Суонзи на своя стадион "Итихад". Дебют за гражданите пък направи аржентинската звезда Серхио Агуеро, който влезе в игра в 60-ата минута и се представи повече от блестящо, вкарвайки два гола в 68-ата и 90-ата  минута и асистира за третото попадение на Давид Силва в 70-ата минута. Преди това пък резултатът бе открит от Един Дзеко в 57-ата минута.

След изобилие от пропуски и две греди, първото полувреме завърши при нулево равенство.През второто полувреме гражданите излязоха още по-мобилизирани и след първия гол на Дзеко, не оставиха никакви шансове на дебютиралия във висшата лига Суонзи.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини не скри задоволството си от представянето на Агуеро. След мача италианският специалист обяви, че Кун не е бил напълно готов за този двубой и едва след две-три седмици ще покаже истинските си възможности. "Агуеро не бе готов да изиграе цял мач. Той има нужда от още време за въставовяване след Копа Америка. Едва след две или три седмици той ще бъде готов на 100%. За мен обаче той е фантастичен нападател. Серхио е още млад и ще продължи да се развива и очаквам още много хубави неща от него. Възхитен съм от представянето му тази вечер. През първото полувреме Суонзи игра много добре и доста ни затрудни. През втората част обаче ние тотално ги надиграхме и имахме много добри положения", заяви Манчини.

<< върни се назад Автор: Мирослав Попмарков
    16 август 2011   15:56