Шампионска лига, първи плейофни срещи

Само Виктория (Пилзен) почти сигурна за груповата фаза

Снощи се изиграха първите пет плейофни срещи от Шампионската лига. Единствено отборът на чешкия първенец Виктория (Пилзен) може да се чувства сигурен участник в груповата фаза на турнира, след като поднесе изненадата на вечерта, побеждавайки силния Копенхаген, при това на собствения му стадин „Паркен”. Първото полувреме в датската столица завърши без отбелязани голове, но през вторите 45 минути чехите направих решителна крачка към елиминирането на опитния си противник, когато чрез Отесен (автогол, 52-та) и Пиларж седем минути по-късно шокиращо поведоха с 2:0. Домакините върнаха едно попадение в 69-та отново чрез „грешника” Отесен, но Фило единадесет минути преди последния съдийски сигнал охлади местните фенове, потвърждавайки, че наистина има нещо гнило в Дания. Английският Арсенал взе много трудна, но важна победа с 1:0 срещу Удинезе с ранен гол на младока Тио Уолкът. Дали обаче той ще бъде достатъчен на момчетата на Арсен Венгер ще разберем след седмица. Лион надделя у дома над Рубин (Казан) с комфортното 3:1, като изоставаше в резултата след гол на Дядюн в 180-та секунда, но след това Гомис изравни в 10-та, Квеквелия си вкара автогол пет минути преди почивката, а в 71-та Бриан довърши руснаците, оставяйки им минимални шансове преди срещата реванш. Твенте с Ники Михайлов на вратата не се даде на Бенфика и завърши 2:2 в голово шоу в Холандия. Голмайстори за домакините бяха Де Йонг в 6-та и Руис в 80-та, а за португалците се разписаха Кардозо в 21-та минута и Нолито 14 минути по-късно. В последния двубой добре познатият ни белоруски Бате Борисов също завърши наравно – 1:1 срещу Щурм (Грац) на стадиона в Минск. Първо „черно-белите” откриха малко изненадващо резултата чрез Вебер в 12-та минута, но Бате успя да се върне в мача и да остави надеждите си за продължаване напред живи – Симич изравни в 59-та, но за повече домакините нямаха сили и оставиха развръзката за след седмица, когато гостуват на австрийска земя.

<< върни се назад     17 август 2011   11:10