Барса за пореден път изпързаля Реал

Каталунците с трета поредна Суперкупа след 3:2 на „Камп Ноу”

Пред 93 000 зрители Барса спечели Суперкупата на Испания за трети пореден път, след като рано тази сутрин (мачът започна в 00:00 часа българско време) се наложи над вечния враг Реал (Мадрид) с 3:2 и с общ резултат 5:4 грабна трофея. Двубоят освен с много голове, бе изпъстрен и с така характерните за тези дербита нерви по терена и извън него, а главният арбитър показа цели осем жълти и три червени картона. Резултатът бе открит в 15-та минута от Андрес Иниеста, реализирал след страхотен пас на Лионел Меси. Само 5 минути по-късно равенството бе възстановено от Кристиано Роналдо, изведен от Карим Бензема. Секунди преди края на първото полувреме Барса отново излезе напред чрез Меси, оползотворил подаване на Жерард Пике.През втората част гостите от Мадрид увеличиха оборотите и в 81 минута натискът им даде резултат - 2:2 след гол на Бензема. Тежката си дума обаче не беше казал геният Лео Меси - в 88-та минута дебютиращият в този мач за Барса Сеск Фабрегас започна атака, след която Адриано намери аржентинеца и той вкара победния гол. В назначеното допълнително време страстите се нажежиха и в 94-та минута за грубо нарушение бе изгонен Марсело от Реал. Последваха сблъсъци между футболистите на двата отбора, резултатът от което бяха още два червени картона - на Давид Вия от домакините и Месут Йозил от гостите.

Снимка: Reuters

<< върни се назад     18 август 2011   11:01