И Виляреал не спря Барса

Макар и трудно отборът на Барселона победи като гост Виляреал с 2:1 и вече има 10 точки аванс пред втория Севиля преди зимната почивка. В историята на Примера “блаугранас” е най-успешният тим на този етап с актив от 41 точки. Френският нападател Тиери Анри донесе ценния успех за каталунците с гол в 66-ата минута. Кани откри за “жълтата подводница” в 48-ата минута, но в 54-ата Кейта съумя да изравни, преди Анри да донесе успеха. В 74-ата минута Жерар Пике бе изгонен за втори жълт картон.
ВИЛЯРЕАЛ - БАРСЕЛОНА - 1:2 ( 1:0 - Кани (48),1:1 - Кейта (54),1:2 - Анри (66)

ВИЛЯРЕАЛ (4-2-3-1): Д. Лопес. Анхел, Гонсало, Годин, Капдевила; Сена (80 - Ибагаса), Егурен; Пирес, Кани (71 - Г. Франко), Касорла; Роси (71 - Нихат);
Старши-треньор: Мануел Пелегрини

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Валдес; Алвеш, Пике, Пуйол, Абидал; Шави, Кейта, Бускетс (67 - Туре Яя); Меси, Ето'о (84 - Хлеб), Анри (80 - Касерес);
Старши-треньор: Жосеп Гуардиола
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Франко, Анхел, Касорла (В); Пике, Шави, Пуйол, Ето'о (Б);
ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН: Пике (Б)
СЪДИЯ: Клос Гомес