Четири отбора вече се класираха за шампионата

Отборите на Германия, Италия, Холандия и Испания си осигуриха участие на Европейското първенство по футбол

Отборите на Германия, Италия, Холандия и Испания си осигуриха участие на Европейското първенство по футбол следващата година в Полша и Украйна. Това стана факт след изиграването на срещите от поредния кръг на квалификационния цикъл. Други три отбора пък си гарантираха минимум участие на баражите за класиране на финалите на Стария континент.

В първа група убедителен лидер с 24 точки е тимът на Германия. На второ място след Бундестима е съставът на Турция с актив от 14 точки. И двата отбора са изиграли по осем срещи и им остават по още две. Каквото и да се случи в тях обаче германците не могат да бъдат изместени от първото място в своята група и вече очакват жребия за първенството в Полша и Украйна.

В трета група ситуацията е сходна. След двете поредни победи на Италия над тимовете на Фарьорските острови и Словения с по 1:0, „Скуадра адзура“ оглавява потока си с 22 точки и вече е сигурен участник за финалите следващата година.

В пета група абсолютен лидер е отборът на Холандия. „Лалетата“ са с пълен актив от 24 точки след осем изиграни мача и също ще играят на Европейското първенство. В последните си две срещи холандците разгромиха тима на Сан Марино с 11:0,а след това се наложиха като гости и над отбора на Финландия с 2:0.

В последната девета група световният и европейски шампион Испания е безапелационен лидер след шест изиграни мача и има пълен актив от 18 точки, които гарантират на „иберийците“ участие на финалите. Възпитаниците на Висенте дел Боске се класираха за шампионата след разгромна победа над Лихтенщайн с 6:0.

Други три отбора – Хърватска, Гърция и Англия пък си осигуриха участие поне на баражите.

<< върни се назад Автор: Дашо Добрев
    08 септември 2011   12:34