Реал продължава да мачка в Примера Дивисион

Отборът на Реал Мадрид победи с 4:2 градския си съперник Хетафе на "Сантяго Бернабеу". С два гола за "белия балет" се отличи Карим Бензема, а третият добави звездата на тима Кристиано Роналдо от дузпа. Крайното 4:2 оформи Гонзало Игуаин в 88-та минута. Двете попадения за гостите от малкото градче в околностите на испанската столица пък отбеляза Мику.
Срещата започна с очакван домакински натиск на Реал Мадрид и възпитаниците на Жозе Моуриньо успяха да поведат още в 14-та минута. Гостите от Хетафе обаче показаха изключителен характер и не се огънаха от този ранен гол, а напротив - успяха да изравнят в 39-та минута, когато Мику се измъкна от защитата на Реал и с отправи неспасяем удар в долния десен ъгъл на Касияс за 1:1. След почивката Роналдо вдигна публиката на крака с виртуозно изпълнение на задна ножица в 50-та минута, след която португалецът нацели страничната греда - топката се отби и попадна в краката на Фабио Коентрао, който от два метра не успя да отбележи на празна врата. Така се стигна до 60-та минута, когато Реал най-накрая стигна до втори гол, а в негов автор се превърна Роналдо, който се разписа след точно изпълнена дузпа, осъдена за съприкосновение на Ката Диас с португалеца в наказателното поле. Резултатът стана 3:1 девет минути по-късно (69'), а точен бе Карим Бензема, който отбеляза второто си попадение в мача след като засече виртуозно центриране на Роналдо от около 30 метра след пробив по крилото. Хетафе не се предаде и успя да накаже за втори път именития си съперник в 74-та минута отново чрез Мику, който се възползва от подаване на Дани Гуиса в наказателното поле и с удар по земята матира Икер Касияс за 3:2. Крайното 4:2 бе оформено от Гонзало Игуаин две минути преди края на редовното време (88'), който получи чудесен пас от Кака и с премерен изстрел в центъра на вратата записа името си сред голмайсторите.

<< върни се назад Автор: Тоня Иванова
    11 септември 2011   12:43