Барса с първо равенство

Европейският шампион Барселона не можа да победи Реал Сосиедад като гост и завърши при равенство 2:2 в среща от втория кръг на Примера дивисион. Възпитаниците на Пеп Гуардиола поведоха с две попадения още до 12', благодарение на головете на Шави и Фабрегас, но през втората част непримиримите баски достигнаха до равенството с голове на Агирече и Гризман. В самия край домакините дори бяха по-близо до спечелването на всичките три точки, но в крайна сметка до пълен обрат така и не се стигна.
Гуардиола осъществи сериозен брой ротации в своя състав, оставяйки на пейката фигури като Лионел Меси, Давид Вия, Андрес Иниеста, Хавиер Масчерано и Ерик Абидал. Доверие сред титулярите отново бе гласувано на Сеск Фабрегас, Алексис Санчес и Тиаго Алкантара, а чилиецът напусна принудително още през първите 45 минути, получавайки контузия.
В самия край Барселона можеше да си тръгне за Каталуния и без точката, след като домакините от Реал Сосиедад бяха по-близо до крайния успех. Първо Даниел Алвеш се намеси решително при центриране в наказателното поле на Барса, а при последвалия корнер топката като по чудо не влетя в мрежата зад Виктор Валдес.
Така шампионите допуснаха първа грешна стъпка през този сезон, събирайки актив от 4 точки след два изиграни мача, колкото има и Реал Сосиедад.

<< върни се назад Автор: Тоня Иванова
    11 септември 2011   12:54