Драконите победиха гостите от Украйна

Порто достигна до пълен обрат и победи Шахтьор Донецк с 2-1 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Гостите имаха шанса да отбележи гол още в 12-та минута, но "драконите" вкараха в 28-та и 51-та минута и си подсигуриха първите три точки. "Миньорите" пък завършиха мача с девет души, след като Ярослав Ракитский и Дмитро Чигрински получиха червени картони. Порто получи шанс още в 10-та минута да изпълни дузпа, но Хълк пропусна от бялата точка. Противно на очакванията Шахтьор първи достигна до гол. Още в 12-та минута откриха резултата чрез Луиз Адриано. Радостта им обаче беше много краткотрайна, след като още в 28-та минута звездата на Порто Хълк изравни резултата с красив гол. До края на полувремето именно домакините бяха по-дейни и имаха още възможности да вкарат. В 40-та минута положението за Шахтьор се усложни още повече, след като Ярослав Ракитский беше изгонен след директен червен картон. В 51-та минута Порто стигнаха до пълен обрат в резултата след гола на Клебер. Това стечение на ситуацията се очакваше след добрите изяви на домакините в началото на второто полувреме. До края на мача Шахтьор остана с още един човек по-малко, след като Чигрински получи втори жълт картон и това съвсем предопредели крайния изход от двубоя.

<< върни се назад Автор: Тоня Иванова
    14 септември 2011   11:53