Себастиан Фетел е първият победител в Гран при на Индия

Германският пилот на Ред Бул-Рено записа 11-я си успех от началото на шампионата

Пилотът на „Ред Бул-Рено“ Себастиан Фетел продължава да чупи рекорди и да пише историята на Формула 1 в най-силния си сезон в шампионата. Двукратният световен шампион записа 11-а си победа при дебюта на надпреварата за Гран при на Индия. Германецът показа за пореден път, че просто няма умора и спази обещанието си да не спира да се бори за победата във всяко състезание до финалния старт за годината.

На второ място в Гран при на Индия се класира пилотът на „Макларън-Мерцедес“ Дженсън Бътън, а на трета позиция остана Фернандо Алонсо от „Ферари“. Второто място за Бътън в 17-я старт за сезона в шампионата на Формула 1, му даде преднина в битката за спечелване на втората позиция в крайното класиране при пилотите. Именно Алонсо е основният конкурент на Бътън в тази класация, като битката в следващите две надпревари ще бъде особено жестока, тъй като разликата между двамата е само 13 точки. Пилотът на „Ред Бул-Рено“ Марк Уебър тотлано се провали в борбата за второто място в шампионата, като завърши зад конкурентите си на четвърто място в Гран при на Индия. Австралиецът не успя да стигне до позиция, от която Себастиан Фетел би могъл да му помогне, както беше обещал преди надпреварата. Още на старта Марк Уебър беше атакуван от Дженсън Бътън и Фернандо Алонсо, което улесни задачата на Себастиан Фетел и той не допусна никой да го притесни до финала.

Бътън стигна до второто място с атака на Алонсо, който изпусна спирането на първи завой и излезе широко.

Любимците на феновете на автомобилния спорт по света Люис Хамилтън и Фелипе Маса допълниха своята история от глупави инциденти през сезон 2011. Двамата успяват в почти всеки старт да провалят състезанията и взаимно да се вадят от борбата за челните позиции. Този път те впечатлиха дори актьора Роуън Аткинсън, познат повече като „Мистър Бийн“, който беше на трибуните на пистата „Буд“. Още в началото пилотът на „Ферари“ изпревари съперника си от „Макларън-Мерцедес“. В средата на надпреварата обаче се стигна до неизбежното. Люис атакува от вътрешната линия на пети завой, Фелипе беше с половин болид пред него, затвори завоя, а британецът в свой стил не отстъпи и се стигна до удар. Последва наказание за Маса от преминаване през бокса. По-късно бразилецът отпадна заради повреда в предното ляво окачване, след като мина високо над един от бордюрите. Така Хамилтън финишира седми зад Михаел Шумахер и Нико Розберг. Следващия предпоследен кръг от шампионата на Формула 1 е за Гран при на Дубай и ще се проведе на пистата „Яс Марина“ в Абу Даби на 13-и ноември.

<< върни се назад Автор: Дашо Добрев
    31 октомври 2011   11:53