Англия победи световния шампион пред 90 000 зрители на „Уембли“

Отборът на Англия записа престижна победа над актуалния световен и европейски шампион – тимът на Испания в контролна среща, играна на митичния стадион „Уембли“ пред близо 90 000 души. Победата обаче ще остане единственото, с което островитяните могат да се похвалят, тъй като играта им определено не спореше.

Двата отбора изненадаха неприятно своите привърженици, като видимо нямаха желание да се надиграват. Тимовете на Англия и Испания изиграха слабо първо полувреме и малко по-добро второ. Англичаните, водени от селекционера Фабио Капело действаха предимно защитно и рядко поглеждаха към вратата на световните и европейски първенци. Въпреки това обаче, „Трите лъва“ стигнаха до успеха след попадение на капитана Франк Лампард през втората част на двубоя. В 49-а минута Джеймс Милнър центрира към Дарън Бент от свободен удар. Нападателят игра с глава и прати коженото кълбо в левия страничен стълб на вратата, пазена от Хосе Рейна. Топката се върна към малкото наказателно поле, откъдето Франк Лампард я прати в мрежата. След попадението, испанците увеличиха оборотите и създадоха няколко опасни положения пред Джо Харт, но не успяха да реализират нито едно от тях. Давид Вия и Сеск Фабрегас пропиляха най-чистите от тях, като първият удари и лявата греда.

Срещата беше специална за стража на „Ла Фурия“ Икер Касияс. Започналият като титуляр вратар на „Реал“ (Мадрид) изравни рекорда на Андони Субисарета, записвайки своя 126-и мач с националната фланелка. На почивката Касияс беше заменен от стража на „Ливърпул“ Хосе Рейна.

В друга приятелска среща Уелс разгроми Норвегия с 4:1 в Кардиф и затвърди отличната си форма от последните няколко месеца. Точни за „драконите“ бяха Гарет Бейл, Крейг Белъми и Сам Воукс, който се разписа на два пъти. За скандинавците точен беше Ерик Хусеклеп.

<< върни се назад Автор: Дашо Добрев
    14 ноември 2011   11:17