Ботев победи Локомотив с 2:0 при юношите набор-95

Ботев победи Локомотив с 2:0 при юношите набор-95 Двата състава изиграха равностойни първи 35 минути, при които си размениха по една греда. Преди тях в 11-ата минута локомотивците стигнаха до гол, отменен от рефера Атанас Костадинов за фаул в нападение. При следващата атака Янъков изведе Боян Цайкин в коридор срещу вратаря на "жълто-черните", но нападателят затвори ъгъла и стреля в крака на стража. В 32-рата минута Ангел Златков от домакините опита да центрира около тъч-линията, но балонната топка кацна на гредата на Георги Гешев. В последната атака за първото полувреме Цайкин отправи мощен удар с левия крак от 26-27 метра, който срещна напречната греда на Милен Щерев.

След почивката момчетата на Стойчо Драмов излязоха преобразени и с нищо не напомниха за играта си през първите 35 минути. Още с първата си атака домакините стигнаха до гол, след като Васил Петров бе изпуснат от защитата в черно-бяло, елегантно прехвърли плонжа на Гешев и прати топката в мрежата му. Това стъписа железничарите, които допуснаха противника да застраши сериозно вратата им на два пъти. Първо Петров опита опасен далечен удар, отразен от Гешев, а 60 секунди по-късно Мартин Чолаков не успя да отправи голов удар с глава, след центрирана топка отляво. В 55-тата минута реферът Атанас Костадинов даде спорна дузпа за игра тяло в тяло в наказателното поле, а от бялата точка Христо Карамфилов удвои резултата. Той можеше да стане класически в 62-рата минута, когато Деян Славов остана очи в очи с противниковият вратар, но стреля много над целта. Единственият удар към вратата на Ботев за второто полувреме нанесе капитана Радослав Асенов в 66-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле.
Ботев (Пловдив):Милен Щерев,15Атанас Василев,3Георги Аспарухов,17Ангел Златков,6Васил Митърчиев,16Даниел Спасов,8Боримир Карамфилов,9Деян Славов,2Христо Янчев,10Васил Петров,4Христо Карачански

ЗАМЕНЕНИ ИГРАЧИ:

48'Мартин Чолаков 7
Даниел Спасов 16

64'Атанас Найденов 22
Боримир Карамфилов 8

68'Костадин Льолев 11
Васил Митърчиев 6

68'Христо Иванов 5
Васил Петров 10

Старши-треньор:
Георги Андонов

Локомотив Пловдив:Георги Гешев,2Илиян Геренски ,3Християн Христозов,4Стойчо Бебелеков,5Веселин Дойчевски,6Атанас Васев,7Айкут Анъков,8Васил Чанлиев,9Радослав Асенов,10Боян Цайкин,11Атанас Стоев

Стойчо Драмов

42'
14.Пламен Минтанга
8. Васил Чанлиев

53'
15. Христо Дафков
11. Атанас Стоев

59'
20. Димитър Тодоров
4. Стойчо Бебелеков

62'
12. Ивайло Паскалев
1. Георги Гешев

64'
17. Атанас Божилов
7. Айкут Анъков

08 май 2010   18:27

Още за Таланти& Аматьори:
Драма с дузпи на финала на Refan Cup 2019! Много емоции решиха битката в полза на ФА Пловдив!