Отборът на Локомотив Пловдив е победителят в Данониада 2011

Топреализаторът на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов не присъства на финалните срещи от турнира на „Данониада” за деца до 12 годишна възраст. По традиция българският нападател трябваше лично да награди победителите и техните подгласници. „Димитър Бербатов бе възпрепятстван и няма да присъства днес”, обясни Димитрина Ходжева, управляващ директор на Фондация "Димитър Бербатов".
Отборът на „Локомотив” (Пд) спечели трофея в 14-то издание на Националния детски футболен турнир „Данониада”. В оспорван финал, пловдивчани се наложиха над „Спартак” (Варна) с 3:2 след изпълнение на дузпи и 2:2 в редовното време. Малките смървчета ще представляват България на финалите на Международна купа „Данон” в Мадрид през октомври. Малкият финал се игра между морските отбори на „Черно море” (Варна) и „Черноморец”, a варненци заеха третото място в турнира с убедителна победа - 6:0.
Индивидуалните награди грабнаха: вратарят Георги Ангелов от „Локомотив” (Пд), голмайстор стана Александър Тимофеев от „Черно море”, който вкара четири гола. Наградата за Феър плей получи Ивелин Маджаров от „Спартак” (Варна). Изпълнителният директор на „Данон Сердика” АД, Дитер Шулц, поздрави децата и изказа благодарност на всички участници и на публиката на стадион „Българска Армия”: „Вие сте бъдещето на България и се надявам, че сред вас са бъдещите състезатели на националния отбор на България, а някои от вас ще достигнат до върховете на професионалния футбол. Успех на победителите в Мадрид”, каза Шулц.

Още за Таланти& Аматьори:
Драма с дузпи на финала на Refan Cup 2019! Много емоции решиха битката в полза на ФА Пловдив!