Ботев (Пловдив) отсрами България след падението на БГ-евробойците

Отборът на Ботев (Пловдив) записа престижно равенство 2:2 в последната си и най-сериозна контрола от лагера на тима в Австрия. "Жълто-черните" на два пъти изоставаха в резултата, но и двата пъти съумяха да се доберат до равенството с голове на Петър Атанасов в 37-ата минута и Иван Цветков и 68-ата минута от дузпа.

Уигън бе по-активният отбор в началото на срещата и в 22-ата минута Дейвид Джоунс стреля от фаул в стената, но топката се върна в него и при втория опит той успя да я прати в мрежата на пловдивчани. В 37-ата минута обаче Петър Атанасов получи центриране в наказателното поле и със страхотен удар от ъгъла на пеналта заби кълбото в мрежата за 1:1.

В началото на втората част Ботев имаше нова добра възможност за гол в 50-ата минута, но Иван Цветков пропусна да изведе тима си напред, като Али Ал Хабси се отличи с великолепно спасяване. Четири минути по-късно обаче "латикс" отново взеха преднина в резултата като Мауро Босели прати топката в неспасяемо в ъгъла на вратата. В 68-ата минута обаче Ботев отново успя да стигне до изравняване от дузпа отсъдена за спъване на Дяков в наказателното поле. Зад топката отново застана Иван Цветков и отбеляза за крайното 2:2.

Ботев - Уигън 2:2

0:1 Джоунс (22)

1:1 Атанасов (37)

1:2 Босели (50)

2:2 Цветков (68)д.

БОТЕВ: Ернестас Шеткус, Стефан Станчев, Асен Караславов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Томаш Иршак (85` Ангел Рахов), Рубен Паласуелос (60` Костадин Дяков), Тодор Неделев (60` Йордан Христов), Петър Атанасов (82` Лазар Марин), Иван Цветков (70` Мариян Огнянов), Станислав Костов (46` Вандер Виейра).

<< върни се назад     26 юли 2012   22:44