България би Кипър с 1:0

Пред обидно малко публика на стадион "Георги Аспарухов" България победи Кипър с 1:0 в приятелски мач преди началото на световните квалификации. Резервата Илиян Мицански вкара единственото попадение в 66-ата минута.След изтичането на 10-ата минута нашите се пренесоха трайно в противниковата половина, но трудно достигаха до удобни положения за стрелба. Най-активният в българските редици Ивелин Попов най-често бе спиран с нарушения. В 28-ата минута Станислав Манолев отправи първия точен и опасен удар по посока на Георгалидис. Стражът на Кипър обаче спаси. Десетина минути по-късно капитанът Попов не успя да вкара при най-чистото положение за България през първата част.

И през второто полувреме тягостната обстановка предопредели ниското темпо.

Все пак в 66-ата минута Илиян Мицански вкара с глава след центриране на Йордан Минев отдясно.

Седем минути по-късно Георги Сърмов, който също влезе след почивката, изведе Мицански само срещу вратаря, но този път Георгалидис се справи.

В края гостите от Острова на Афродита претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Следващият мач на представителния тим е на 7 септеври с Италия. С него започва цъкълът световни квалификации за Мондиал 2014.

Контролата с Кипър бе дебют за Любослав Пенев начело на отбора пред собстена публика.