Барса победи Реал с 3:2 за Суперкупата на Испания.

• Барселона би Реал М у дома с 3:2 в лудо първо Ел Класико за сезона между двата испански гранда. Двубоят на Ноу Камп бе първи мач за Суперкупата на Испания. Предстои реванш на Сантяго Бернабеу след седмица. Въпреки ранния етап от сезона двата отбора поднесоха поредното невероятно шоу, украсено с цели пет гола. Барса бе по-добрият тим преди почивката, когато постоянно натискаше гостите и редеше бързи и опасни атаки. Меси два пъти стреля неточно с левия крак от удобни позиции, Касияс изби силен шут на Педро. Преди това пък Жерар Пике се намеси решително и изби пред Бензема, който излизаше на голово положение. След почивката Реал пренесе играта в по-предни позиции и заигра по-енергично и напористо. В 55-та минута Йозил изпълни корнер отдясно и Роналдо с глава откри резултата. Белите още се радваха, когато домакините изравниха. Коентрао изпусна Педро отляво, нападателят бе намерен с идеален пас от Масчерано и изравни, но остана съмнение за засада на голмайстора. Барса отново взе инициативата и направи тежък живота на Реал. Иниеста изработи дузпа, финтирайки Рамос и Меси бе точен за 2:1 от бялата точка в 69-та минута. В 78-та най-добрият в мача Иниеста проби през центъра и пусна идеален пас на Шави, който стреля покрай Касияс за 3:1. В 85-та вратарят на Реал спаси блестящо удар на Меси от 2 метра. При последвалата контра на Реал топката бе върната към вратаря на Барселона Виктор Валдес, който буквално я подари на Ди Мария и аржентинецът фиксира крайното 3:2.

Барселона (4-3-3): Валдес; Алвеш, Пике, Масчерано, Адриано; Чави (83 - Сеск), Бускетс, Иниеста; Меси, Алексис (72 - Тейо), Педро (87 - Алба);

Реал Мадрид (4-2-3-1): Касийяс; Арбелоа, Албиол, Рамос, Коентрао; Алонсо, Кедира; Кайехон (66 - Ди Мария), Йозил (82 - Марсело), Кристиано; Бензема (61 - Игуаин)