Андерлехт и Щутгарт се класираха за груповата фаза на Лига Европа

Динамо Загреб в груповата фаза на Шампионската лига.

• Динамо Загреб в груповата фаза на Шампионската лига.
    Малага  се класира за първи път в груповата фаза на Шампионската лига. Испанският тим завърши 0:0 в реванш от плейофите за влизане в групите срещу гръцкия Панатинайкос, а в първия мач победи с 2:0 у дома. БАТЕ Борисов (Беларус) елиминира Апоел Кирят Шмона (Израел) следа днешното равенство и победата си в първата среща с 2:0.

Шампионът на Хърватия Динамо Загреб постигна минимална победа с 1:0 като гост на словенския Марибор в реванша им от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Така с общ резултат 3:1 от двата мача тимът, който отстрани българския шампион Лудогорец, си гарантира още поне 6 двубоя в най-авторитетния клубен турнир.
     Щутгарт се класира за груповата фаза на Лига Европа. В мач-реванш от баражите за влизане в групите Щутгарт и Динамо (Москва) завършиха 1:1 в Москва. Ведат Ибишевич изведе Щутгарт напред в 64-ата минута. Кокорин в 78-ата минута изравни.
    Германците спечелиха първата среща с 2:0 и с общ резултат 3:1 продължават напред.Белгийският гранд Андерлехт се класира за груповата фаза в Шампионската лига, след като победи с 2:0 АЕЛ Лимасол в реванша от квалификационния плейоф. Кипърците победиха с 2:1 в първия двубой, но по-големият турнирен опит на домакините се оказа решаващ.

И двете попадения паднаха в заключителните десет минути на срещата. Нулевото първо полувреме бе изнервило до крайна степен феновете на „Стад Констант Ванден Щок“, но след последния съдийски сигнал радостта бе изместила всички други емоции. В 81-ата минута звездата на тима Дюмерси Мбокани вкара решителното попадение, а в 89-ата резервата Олександър Яковенко покачи на 2:0.

Гол за АЕЛ пращаше мача в продължения, но кипърците така и не се съвзеха след съкрушителния удар и ще играят в групите на Лига Европа

<< върни се назад     28 август 2012   23:59