Левски победи Литекс в драматичен мач и следва Лудогорец

Минимални победи за Черно море и Черноморец

• В мач изпълнен с нерви Левски надви Литекс в среща от осмия кръг на "А" група, играна на стадион "Георги Аспарухов" в София, след успеха "сините" се доближиха отново на две точки от лидера Лудогорец.Базил де Карвальо откри в 30-ата минута, последва червен картон на Кристовао Рамос в 47-ата минута.Националът Георги Миланов изравни с красив гол в 62-ата минута, а в 73-ата Александър Цветков също преждевременно пое към съблекалнята за втори жълт картон.Шест минути преди края резервата Симеон Райков донесе успеха на „сините” с удар от 19 метра.Така Левски записа седми успех и продължава да изостава на две от Лудогорец преди вечното дерби с ЦСКА.

Черноморец – Ботев (Враца) 2:1

Черноморец с труден успех над Ботев (Враца)
    Отборът на Черноморец (Бургас) победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от осмия кръг на „А” група. Бургазлии успяха да обърнат развоя на двубоя, след като губеха с 0:1. В 20-ата минута гостите от Враца излязоха напред в резултата, след като при центриране в наказателното поле Куанк от Ботев и Терзиев от Черноморец скочиха за една висока топка, която влетя във вратата на Стоян Колев, след като бе отклонена в последния момент от Терзиев.
    В 27-ата минута Венцислав Христов от Черноморец бе оставен непокрит пред вратата на Ботев и той без проблеми изравни. В 61-ата минута Уатара донесе победата за Черноморец. В 84-ата минута гостите от Враца останаха с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи Николай Христов.

Черно море - Берое 2:1

Черно море с първа домакинска победа за сезона
    Черно море постигна първа домакинска победа от началото на сезона в „А” футболна група. В мач от осмия кръг на първенството Черно море победи Берое с 2:1. За тима от Варна това е втори успех от началото на сезона.
    В първата минута на допълнителното време на първото полувреме Георги Божилов засече с глава топката във вратата на Берое за 1:0 за Черно море. В 50-ата минута Елиаш изравни резултата. В 58-ата минута един от най-добрите на терена Дончо Атанасов оформ

Лудогорец - Миньор (Перник) 3:0

Осма победа за Лудогорец в шампионата
    Шампионът и лидер в „А” футболна група Лудогорец постигна осмата си победа в първенството. В мач от осмия кръг, тимът от Разград се наложи като домакин над последния в класирането Миньор (Перник) с 3:0.
    Марселиньо откри резултата в мача в 23-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на Миньор от капитана на Лудогорец Емил Гъргоров. В края на първото полувреме Гъргоров получи контузия и бе заменен.
    В 53-ата минута Венцислав Василев от миньор игра с ръка в наказателното поле на Миньор, за което получи червен картон. Иван Стоянов реализира отсъдената дузпа за 2:0 за шампионите. Крайното 3:0 оформи Мирослав Иванов в 67-ата минута, отново от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Бумела. Футболистът на перничани бе пожален от съдията, като получи само жълт картон.